#7strefa: Leon z Pucharem Włoch! Co się dzieje w PlusLidze i LSK?

Siatkówka
#7strefa: Leon z Pucharem Włoch! Co się dzieje w PlusLidze i LSK?
fot. Polsat Sport

Za nami turniej finałowy Pucharu Włoch. Wilfredo Leon w niedzielę wzniósł pierwsze wymarzone włoskie trofeum. Emocji nie brakuje na arenie krajowej. PlusLiga i Liga Siatkówki Kobiet wkraczają w decydującą fazę. Co nas czeka w najbliższym czasie w rozgrywkach? Najważniejsze siatkarskie tematy w magazynie #7strefa w Polsacie Sport.

Finał Pucharu Włoch był prawdziwą siatkarską ucztą. Ekipa Sir Safety Conad Perugia przegrywała już 0:2 i raczej nie zanosiło się na to, by miała pokonać naszpikowane gwiazdami Cucine Lube Civitanova. W odpowiednim momencie przebudził się Wilfredo Leon i odwrócił losy spotkania. Drużyna Lorenzo Bernardiego wygrała 3:2 i przyszły reprezentant Polski mógł wznieść do góry pierwsze, wymarzone trofeum na Półwyspie Apenińskim.

 

19. kolejka przyniosła kibicom wiele emocji. W hitowych starciach nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć. Pojawiły się również kontrowersje. Największe specjalnie dla widzów Polsatu Sport omówi Wojciech Maroszek, przewodniczący wydziału sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Wiele zespołów boryka się z problemami kadrowymi. W LSK zmaga się z nimi m.in. DPD Legionovia Legionowo. Największą wygraną w tej sytuacji okazała się Zuzanna Górecka. Młoda przyjmująca zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i jest aktualnie szóstą najlepiej punktującą zawodniczką ligi. Niespełna 19-letnia siatkarka w magazynie #7strefa opowie nieco o tym, jak odnajduje się w roli jednej z czołowych postaci zespołu.

 

Wszystkie powyższe tematy omówi Krzysztof Wanio i jego goście. Będą nimi brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2009 roku Joanna Kaczor, wicemistrz świata z 2006 roku Łukasz Kadziewicz oraz dziennikarz Przeglądu Sportowego Kamil Drąg.


Magazyn #7strefa od godziny 16:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze