Muzaj: Zabrakło mi paliwa, walczyłem sam ze sobą

Siatkówka
Muzaj: Zabrakło mi paliwa, walczyłem sam ze sobą
fot. Cyfrasport

O wygranej 3:2 Trefla w Gdańsku w meczu Ligi Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów przesądził Maciej Muzaj. Siatkarz gospodarzy nie był jednak do końca zadowolony ze swojej postawy. - Jestem po chorobie i w pewnym momencie zabrakło mi paliwa - przyznał 24-letni atakujący.

Do zajęcia pierwszego miejsca w grupie D i wywalczenia awansu do ćwierćfinału tych rozgrywek zawodnicy Trefla potrzebowali zwycięstwa nad Skrą – także za dwa punkty. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zrealizowali ten plan, ale po dramatycznym i trwającym ponad 2,5 godziny spotkaniu. Gospodarze prowadzili co prawda w setach 2:0, jednak swoją wyższość udokumentowali dopiero w tie-breaku, który zakończył się ich triumfem 16:14.

 

- Chcieliśmy oczywiście wygrać 3:0, ale jeśli dzięki temu punktowi uda się bełchatowianom wyjść z grupy, to bardzo będę się cieszył. Po dwóch dobrych setach odpuściliśmy mentalnie, a z kolei Skra zawzięła się, bo to przecież nie jest zespół do lania, tylko taki, który trzy razy wygrał z nami w tym sezonie. Rywale zaczęli cisnąć, my oddaliśmy im pole, nie byliśmy tak konsekwentni jak wcześniej, pojawiły się też błędy – zrelacjonował.

 

Przy stanie 14:14 w tie-breaku Muzaj wykończył dwa ataki swojej drużyny.

 

- Cieszę się, że w końcówce zrobiłem to, co do mnie należy, ale w pewnym momencie zabrakło mi paliwa. W tym meczu toczyłem też walkę z samym sobą, bo po dwóch setach, w których wszystko dobrze szło, przyszedł moment załamania. Fizycznie również zacząłem się gorzej czuć, ale to był ciężki dla mnie tydzień, bo zmagałem się z chorobą oraz gorączką i ostatniego meczu za dobrze nawet nie pamiętam. Z dwóch ostatnich akcji jestem zadowolony, jednak z gry w środku spotkania nie do końca – przyznał.

 

Atakujący Trefla, który został uznany MVP tego meczu, był natomiast pod wrażeniem postawy środkowych, swojego klubowego kolegi Piotra Nowakowskiego i Jakuba Kochanowskiego w ekipie rywali.

 

- To nie są ludzie i zwykli siatkarze, tylko maszyny do zabijania. Obaj znajdują się w znakomitej formie i możemy się cieszyć, że na tej pozycji mamy tak znakomitych zawodników – podkreślił Muzaj.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie