Polak z KSW wśród największych talentów europejskiej sceny MMA

Sporty walki

Polscy reprezentanci są jedną z czołowych sił europejskiej sceny MMA. Doświadczeni zawodnicy zajmują czołowe lokaty światowych rankingów, a na krajowym podwórku pojawia się coraz więcej przedstawicieli młodego pokolenia, którzy mocno zaznaczają swoją obecność. Na portalu mmafighting.com Krystian Kaszubowski (7-0. 2 KO, 1 SUB) znalazł się w zestawieniu najbardziej utalentowanych prospektów Starego Kontynentu.

Kaszubowski ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków, w tym dwie walki w organizacji KSW. W 2018 roku w pierwszych rundach pokonał w widowiskowy sposób Christophera Henze oraz Michała Michalskiego. Utalentowany 24-latek jest coraz bliżej walki o pas w kategorii półśredniej, a wielu kibiców już chciałoby zobaczyć Kaszubowskiego w walce mistrzowskiej.

 

Jeden z największych portali zajmujących się MMA na świecie mmafighting.com umieścił Kaszubowskiego na liście największych prospektów młodego pokolenia na Starym Kontynencie. W zestawieniu znalazło się miejsce dla dziesięciu zawodników walczący m.in. dla organizacji Fight Nights Global, Cage Warriors, Bellator czy ACB.

 

- Krystian Kaszubowski zyskał swoją pozycję widowiskowymi zwycięswami w 2018 roku, poprawiając swój rekord do 7-0. Polski półśredni w debiucie dla KSW zastopował Christophera Henze brutalnymi łokciami po przejściu do krucyfiksu, a przełomowy rok zakończył inną wygraną w pierwszej rundzie, kiedy zatrzymał Michała Michalskiego. Możemy się po nim spodziewać wielkich rzeczy w 2019 roku - argumentuje wybór Kaszubowskiego portal mmafighting.com.

 

Pełne zestawienie największych prospektów europejskiej sceny MMA portalu mmafighting.com:

 

Roman Kopylov (8-0, 7 KO), Fight Nights Global/WTKF
Cyril Gane (2-0, 1 KO, 1 SUB), TKO
Magdalena Sormova (6-1, 2 KO, 4 SUB), WWFC
Karl Albrektsson (8-2, 4 KO, 3 SUB), Superior Challenge
Jack Grant (15-4, 8 KO, 6 SUB), Cage Warriors
Rustam Kerimov (11-0, 5 KO, 1 SUB), ACA (dawne ACB)
Krystian Kaszubowski (7-0. 2 KO, 1 SUB), KSW
Liana Jojua (7-2, 1 KO, 5 SUB), Fight Nights Global
Amir Albazi (11-0, 4 KO, 6 SUB), Bellator
Soren Bak (11-1, 2 KO, 6 SUB), Cage Warriors

 

W załączonych materiałach wideo skróty walk Krystiana Kaszubowskiego z KSW.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie