Sensacja w LSK! Siatkarki ŁKS rozgromione w Bielsku-Białej

Siatkówka
Sensacja w LSK! Siatkarki ŁKS rozgromione w Bielsku-Białej
fot. PAP

W spotkaniu otwierającym 19. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet BKS Profi Credit Bielsko-Biała rozgromił ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Zwycięstwo szóstych w tabeli gospodyń nad zajmującą trzecią lokatę ekipą z Łodzi to niespodzianka, ale jego rozmiary śmiało można nazwać sensacją. Przyjezdne jedynie w pierwszym secie zdołały przekroczyć barierę dwudziestu punktów.

Odniesione w zaskakujących rozmiarach zwycięstwo, nad wyżej notowanym w tabeli rywalem, bielszczanki zawdzięczają głównie skutecznej zagrywce.

 

– To zwycięstwo nie było odniesione ani lekko, ani łatwo, ale na pewno bardzo przyjemnie. Do spotkania przygotowaliśmy się bardzo solidnie. Odrobiliśmy lekcję z meczu z tym rywalem w Łodzi. Bardzo się cieszę, że ten u nas wyglądał zupełnie inaczej – powiedział dziennikarzom po spotkaniu trener BKS Bartłomiej Piekarczyk.

 

Na początku grudnia bielszczanki przegrały w Łodzi z ŁKS 0:3. Szkoleniowiec ekipy z Bielska-Białej stwierdził, że jego podopieczne już w poprzedniej kolejce – gdy walczyły z Chemikiem Police (0:3) – pokazały dobry serwis.

 

– Wtedy jednak niezbyt dobrze rozgrywaliśmy kontry. Dziś wykorzystywaliśmy takie akcje, stąd ten wynik – przyznał Piekarczyk.

 

– Myślę, że to spotkanie i z Budowlanymi Łódź (w połowie stycznia) były naszymi najlepszymi w tym sezonie. Mam jednak nadzieję, że jeszcze nie raz tak zagramy – podkreśliła przyjmująca BKS Emilia Mucha, która dodała, że ona i koleżanki z drużyny pokazały, że mogą skutecznie walczyć z zespołami z czołówki tabeli.

 

Najwięcej punktów: Katarzyna Konieczna (15), Olivia Różański (13), Nina Herelova (11), Emilia Mucha (10) – BKS; Regiane Bidias – ŁKS. Gospodynie zdecydowanie lepiej punktowały w ataku (40–23) oraz zagrywką (10–2). MVP: Olivia Różański.

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)

 

BKS: Julia Nowicka, Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova – Paulina Maj-Erwardt (libero).
ŁKS:
Marta Wójcik, Regiane Bidias, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Krystyna Strasz (libero) oraz Anna Korabiec (libero), Daria Szczyrba, Agata Wawrzyńczyk, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Klauda Gajewska.

 

Terminarz pozostałych meczów 19. kolejki LSK:

 

2019-02-15: Grot Budowlani Łódź – Chemik Police (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-02-16: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 17.00)
2019-02-17: Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów (niedziela, godzina 18.00)
2019-02-17: #VolleyWrocław – DPD Legionovia Legionowo (niedziela, godzina 18.00)
2019-02-18: Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI I TABELA LSK

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze