LSK: Grot Budowlani Łódź – Chemik Police. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Starcie Grot Budowlanych z Chemikiem w łódzkiej Sport Arenie będzie hitem 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Czwarta drużyna w tabeli podejmie lidera, a dodatkowym "smaczkiem" będzie występ w ekipie gospodyń byłej zawodniczki Chemika Magdaleny Stysiak. Relacja na żywo z meczu Grot Budowlani Łódź – Chemik Police na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

To już trzecie starcie obu ekip w obecnym sezonie. W starciu o Superpuchar Polski w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych wygrały 3:2 (25:21, 20:25, 20:25, 25:19, 15:9), a nagrodę MVP za to spotkanie zgarnęła Jovana Brakocević-Canzian. Ligowa konfrontacja w Policach (8. kolejka, 9 grudnia) również zakończyła się zwycięstwem łodzianek 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 21:25, 15:9); statuetkę MVP otrzymała wówczas Gabriela Polańska. 

 

– To nie jest tak, że Budowlani nam nie leżą. Po prostu są jedną z najlepszych drużyn LSK. W trakcie trwania rozgrywek doszło do nich kilka wartościowych zawodniczek, są bardzo fizycznym, silnym zespołem. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Nic nadzwyczajnego, żadnych kombinacji, po prostu solidnie to, co umiemy i w czym jesteśmy dobrzy – powiedział przed meczem szkoleniowiec Chemika Police Marcello Abbondanza.

 

Warto przypomnieć, że wiodącą zawodniczką Chemika była w obu meczach Magdalena Stysiak. W meczu o Superpuchar wywalczyła 27 punktów, w spotkaniu LSK – 28. Później, w atmosferze skandalu, przeniosła się do Łodzi. Jak zaprezentuje się w starciu z byłymi koleżankami?

 

– Co do Chemika, to dla mnie mecz jak każdy inny. Nie wracam do tego, co było. Zajmuję się trenowaniem i graniem. Oczywiście, jakieś wspomnienia przyjdą i na pewno pojawią się dodatkowe emocje, ale postaram się tego nie pokazywać i zagram jak najlepszą siatkówkę – przyznała Stysiak.

 

Relacja na żywo z meczu Grot Budowlani Łódź – Chemik Police na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

 

WYNIKI I TABELA LSK

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze