PŚ w bobslejach: Niemcy i Amerykanki najlepsi w dwójkach w Lake Placid

Prowadzący w Pucharze Świata pilot Francesco Friedrich wraz z Thorstenem Margisem wygrali zawody tego cyklu dwójek bobslejowych w Lake Placid. Niemcy wyprzedzili osady z Francji i Kanady. Polacy nie startowali.

Friedrich, podwójny mistrz olimpijski z Pjongczangu, odniósł siódme zwycięstwo w siódmym starcie w sezonie w dwójkach.

W pierwszym ślizgu triumfatorzy uzyskali identyczny rezultat jak inna niemiecka załoga Johannes Lochner - Christian Rasp, która jednak w finale popełniła błąd, miała dopiero 13. czas i spadła na siódme miejsce.

Dzięki równej jeździe drugą lokatę zajęli Francuzi Romain Heinrich i Dorian Hauterville, którzy przegrali z triumfatorami o 0,28, ale po raz pierwszy w karierze zmieścili się w "trójce" zawodów PŚ. Na najniższym stopniu stanęli wolniejsi od "Trójkolorowych" o 0,02 Kanadyjczycy Justin Kripps i Cameron Stones.

Wśród kobiet zwyciężyły, po raz drugi z rzędu, reprezentantki gospodarzy Elana Meyers Taylor i Lake Kwaza. Amerykanki wyprzedziły Kanadyjki Christin de Bruin i Kristen Bujnowski oraz Niemki Stephanie Schneider i Deborah Levi. Tuż za podium uplasowała się prowadząca w PŚ mistrzyni olimpijska Niemka Mariama Jamanka.

Transmisje zawodów PŚ w bobslejach na sportowych antenach Polsatu.