Rugby Europe Trophy: Portugalczycy zmiażdżyli Polaków w Setubal

Reprezentacja Polski doznała dotkliwej porażki z Portugalią 5:65 w Setubal w rozgrywkach Rugby Europe Trophy. Był to czwarty mecz Biało-Czerwonych w tym sezonie, którzy mają na koncie dwa zwycięstwa i tyle samo porażek.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 27:0. Na początku drugiej gra się nieco bardziej wyrównała. W pewnym momencie sędzia pokazał trzy żółte kartki, z czego dwie dla Polaków, którzy przez 10 minut grali bez jednego zawodnika. Portugalczycy wykorzystali przewagę liczebną, powiększając prowadzenie (37:0). Pierwszą i jedyną akcję punktową Biało-Czerwonych w 68. minucie wykończył Michał Jurczyński, który popisał się przyłożeniem. W dalszej części spotkania brylowali już tylko miejscowi, którzy ostatnie punkty zdobyli już w doliczonym czasie gry.

Był to pierwszy w tym roku mecz Polaków. We wrześniu na inaugurację sezonu wygrali na wyjeździe z Czechami 41:22, a na początku listopada w Łodzi rozgromili Litwę 33:0. Dwa tygodnie później doznali zaś dotkliwej porażki, ulegając w Lublinie Holandii 0:49. Na koniec rozgrywek czeka ich konfrontacja ze Szwajcarią, która odbędzie się 23 marca w Łodzi.

Biało-Czerwoni mają na koncie dziewięć punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzą Holendrzy, którzy mają taki sam dorobek punktowy, ale rozegrali tylko dwa mecze.

Portugalia - Polska 65:5 (27:0).

Punkty Polska: Michał Jurczyński 5.

Punkty Portugalia: Jorge Abecasis 25, Salvador Vassalo 10, Jean Sousa 5, Joao Belo 5, Manuel Marta 5, Rodrigo Marta 5, Duarte Diniz 5, Antonio Cortes 5.

Skład Polski: Michał Gadomski, Grzegorz Buczek Grzegorz, Radosław Bysewski, Mateusz Bartoszek, Ronan Seydak, Piotr Wiśniewski, Aleksander Nowicki, Piotr Zeszutek, Mateusz Plichta, Wojciech Piotrowicz, Grzegorz Szczepański, Kewin Bracik, Daniel Gdula, Michał Jurczyński, Przemysław Rajewski.