ZAKSA jak nie... ZAKSA! Seria katastrofalnych błędów w końcówce seta (WIDEO)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zyskali w tym sezonie opinię maszyny do wygrywania. Świetnie zbilansowany i dobrze funkcjonujący zespół ogrywał rywali w szesnastu kolejnych spotkaniach, zdecydowanie liderując tabeli PlusLigi. Kres wspaniałej serii nastąpił w meczu numer siedemnaście. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego niespodziewanie i w słabym stylu przegrali we własnej hali z Asseco Resovią 0:3.

Przykładem niemocy kędzierzynian w tym spotkaniu może być końcówka drugiego seta. Do stanu 21:21 oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. W kolejnej akcji Thibault Rossard wywalczył punkt dla rzeszowian, a później nastąpiła seria fatalnych błędów siatkarzy ZAKSY.

Najpierw na linię nadepnął Paweł Zatorski, co oznaczało błąd rozegrania libero. W następnej akcji Aleksander Śliwka posłał piłkę w aut, a seta zakończył przestrzelony atak Łukasza Wiśniewskiego (21:25). ZAKSA jak nie... ZAKSA! Kędzierzynianie przyzwyczaili nas w tym sezonie do niemal bezbłędnych końcówek setów.

Seria fatalnych błędów siatkarzy ZAKSY w załączonym materiale wideo.