Czy Stokowiec jest lepszym trenerem niż Brzęczek? "Fakty są po jego stronie"

Piłka nożna

W premierowym odcinku Cafe Futbol w 2019 roku gośćmi programu byli piłkarze lidera Lotto Ekstraklasy, Lechii Gdańsk - Daniel Łukasik oraz Błażej Augustyn. Nie mogło zatem zabraknąć tematu świetnej postawy ekipy z Trójmiasta w tym sezonie. Jednym z poruszonych wątków była praca Piotra Stokowca i porównanie go do selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.

Piłkarzem, który miał okazję pracować z jednym i drugim szkoleniowcem, był Łukasik. - Miałem okazję pracować z oboma trenerami i trener Brzęczek tak naprawdę zaczynał swoją przygodę trenerską. Trener Stokowiec ma chyba większe doświadczenie. Warsztat mają podobny. Obaj zwracali uwagę na podobne rzeczy - przyznał.

 

Stokowiec już jako trener Polonii Warszawa pokazał się z dobrej strony. Swoją wartość udowodnił także jako opiekun Zagłębia Lubin. - Polonia pod jego wodzą grała fajną piłkę, natomiast z Zagłębiem Lubin awansował do ekstraklasy i jako beniaminek skończył na trzecim miejscu. Potem był ciekawy start w europejskich pucharach. Fakty przemawiają za Stokowcem - powiedział Roman Kołtoń.

 

Najlepszego trenera 2018 roku według tygodnika "Piłka Nożna" pochwalił również Tomasz Hajto. - Stokowiec był jedynym trenerem, który po spadku dostał szansę dalszej pracy i powrotu do ekstraklasy. To w polskiej piłce rzadko się zdarza. On jako jedyny będąc w Lubinie powiedział, że chce grać w europejskich pucharach, podczas gdy inni narzekali - rzekł Hajto.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze