Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał na wyjeździe Inter Mediolan

Real wygrał w Mediolanie.

Real Madryt pokonał na Stadio Giuseppe Meazza Inter Mediolan. Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Rodrygo w 90. minucie spotkania. W drugim meczu grupy D Sheriff Tiraspol pokonał 2:0 Szachtara Donieck.

Świetnie mecz rozpoczęli gospodarze. Gole w ciągu pierwszych dziesięciu minut mogli strzelić Lautaro Martinez, Edin Dżeko i Milan Skriniar. Inter dłużej utrzymywał się przy piłce i spokojnie budował ataki pozycyjne. Po upływie ok. 25 minut gry role się odwróciły. Lepsze posiadanie piłki mieli "Królewscy". Największe zagrożenie pod bramką rywali gracze Ancelottiego stworzyli w 35. minucie po rzucie rożnym. Głową strzelał Eder Militao, lecz nieznacznie chybił.

"Nerazzurri" odpowiedział strzałami Martineza i Brozovicia. W końcówce pierwszej połowy uderzał jeszcze Dżeko, lecz dobrą interwencją w tej sytuacji popisał się Thibaut Courtois. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W 54. minucie po centrze z rzutu rożnego miejsce w polu karnym wywalczył sobie Dżeko. Bośniak wyskoczył najwyżej i oddał mocny strzał głową, który jednak znakomicie obronił Courtois.

Później tempo gry po obu stronach osłabło. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Trenerzy wprowadzali nowych zawodników, aby ożywić grę. W 85. minucie strzelał Vinicius Junior, ale uderzenie zablokował rozgrywający świetny mecz Milan Skriniar. "Królewscy" dopięli swego w 90. minucie gry. Gola na wagę zwycięstwa Realowi dała akcja rezerwowych. Eduardo Camavinga zagrał do Rodrygo, który precyzyjnym strzałem pokonał Samira Handanovicia.

Interowi zabrakło czasu na odrobienie strat. Real Madryt rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów od cennego, wyjazdowego zwycięstwa.

Inter Mediolan - Real Madryt 0:1 (0:0)

Bramka: Rodrygo 90