ONICO to obecnie jedna z najmocniejszych ekip PlusLigi. Niewielu przed sezonem spodziewało się, że podopieczni Stephane'a Antigi będą radzić sobie lepiej niż Asseco Resovia Rzeszów czy PGE Skra Bełchatów. 

 

Dobra dyspozycja i serie zwycięstw rozbudziły apetyty włodarzy ONICO. Chcą więc zatrzymać trzon zespołu na kolejny rok. Stołeczna ekipa przedłużyła kontrakt m.in. z Andrzejem Wroną. Z klubem ma za to rozstać się Kanadyjczyk Graham Vigrass, co oznacza, że drużynie będzie potrzebny nowy siatkarz na pozycję środkowego.

 

Wiadomo, że pierwszym wyborem warszawskiego klubu był Mateusz Bieniek. Mistrz świata z 2018 roku otwarcie mówi jednak, że jego marzeniem jest gra w lidze włoskiej. Środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma już konkretne oferty, więc możemy być prawie pewni, że w kolejnym sezonie zobaczymy go w rozgrywkach Serie A1.

 

Z ONICO łączony jest inny mistrz świata, Piotr Nowakowski. Siatkarz Trefla Gdańsk ma się przenieść do Warszawy razem z trenerem Anastasim. - Prezes Gadomski w oficjalny sposób powiedział, że Anastasiemu spodobała się opcja zmiany pracodawcy na ONICO - powiedział Mielewski.

 

Najważniejszym elementem warszawskiej układanki jest jednak Kurek. - W pewnym momencie słyszałem, że wszystko zostało dogadane, ale jednak nie - poinformował Lepa. - Rozmowy trwają. To według mnie najważniejsza rzecz dla ONICO. Co prawda byłoby miejsce dla zagranicznego siatkarza, ale nie ma zbyt wielu nazwisk. Fajnie, gdyby Kurek został w Warszawie. To siatkarz, który pojeździł już po świecie i oberwał "podbródkowego" od kilku lig - ocenił Mielewski.

 

Połączenie Anastasiego i Kurka mogłoby być ogromną wartością dodaną dla ONICO. Panowie współpracowali już ze sobą w reprezentacji Polski. Razem zdobywali brązowy medal mistrzostw Europy. Kurek został wtedy wybrany najlepszym serwującym turnieju. 

 

Oprócz kwestii sportowych warto też spojrzeć na te związane z marketingiem. Obaj panowie są bardzo medialni. - Trefl Gdańsk zbudował sobie marketing na nazwisku Anastasiego. ONICO wokół trenera i Bartosza Kurka może zbudować razy trzy czy razy cztery - ocenił Lepa.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia TUTAJ.