Grand Slam w judo: Piętnastu Polaków na liście startowej

Sporty walki
Grand Slam w judo: Piętnastu Polaków na liście startowej
fot. PAP

Piętnaścioro polskich judoków, w tym triumfatorka sobotniego Pucharu Świata w Oberwart Anna Borowska (57 kg), znalazło się na liście startowej pierwszego tegorocznego turnieju najwyższej kategorii - Grand Slam w Duesseldorfie (22-24 lutego).

W kategorii 57 kg, poza Borowską (Kejza Team Rybnik), jest młodzieżowa mistrzyni Europy Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik). Natomiast w wadze 63 kg zgłoszone są Agata Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław) i Karolina Tałach (Wybrzeże Gdańsk).

 

"Kategorie 52, 57 i 63 kg są naszymi największymi atutami. W każdej z tych wag posiadamy kilka zawodniczek na światowym poziomie" - powiedział PAP selekcjoner reprezentacji Mirosław Błachnio.

 

W finale PŚ w austriackim mieście Oberwart Borowska pokonała mistrzynię olimpijską z Rio oraz byłą mistrzynię i wicemistrzynię świata Brazylijkę Rafaelę Silvę.

 

"Ania udowodniła, że ma papiery na zdobywanie medali w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Zwycięstwo przed czasem nad złotą medalistką igrzysk, do tego odniesione w imponującym stylu, jest tego potwierdzeniem. Ważne, aby inni kadrowicze uwierzyli w swoje możliwości i w najbliższych startach poszli w ślady Ani Borowskiej. Walcząc na wysokim poziomie stać ich na wygrywanie z każdym" - dodał trener.

 

W Duesseldorfie powalczą także m.in. Damian Szwarnowiecki (81 kg, Gwardia Wrocław), Damian Stępień (81 kg, AZS UW Warszawa), Rafał Kozłowski (90 kg, AZS AWF Wrocław) i Maciej Sarnacki (+100 kg, Gwardia Olsztyn).

 

Zawody w Niemczech zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich, za pierwsze miejsce zdobywa się 1000 pkt, za drugie 700, za trzecie 500 itd.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze