W Klippan Lady Open najlepiej z Polek wypadły Iwona Matkowska (50 kg, Grunwald Poznań), Roksana Zasina (57 kg, ZTA Zgierz) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (68 kg, Grunwald) zajmując trzecie miejsca. Na piątym sklasyfikowana została Katarzyna Krawczyk (53 kg, Cement Gryf Chełm).

 

„Był to nasz pierwszy w tym roku poważny sprawdzian międzynarodowy. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale idziemy właściwą drogą. Czeka nas jeszcze wiele pracy, a najbliższym etapem będzie zgrupowanie na Ukrainie, które dzisiaj rozpoczęliśmy. Potrwa ono do 27 lutego” - poinformował Krajewski.

 

Szkoleniowiec wysoko ocenił sportowy poziom turnieju w Klippan: „Jak co roku, uczestniczyły w nim reprezentantki Japonii, Chin, USA, Kanady, Białorusi, Niemiec, Litwy i Węgier. Na matach rywalizowaly także zawodniczki z odległej Australii”.

 

„Bezpośrednio z Ukrainy pojedziemy na kolejny sprawdzian przed czempionatem kontynentu, do bułgarskiego Ruse. Jestem przekonany, że na mistrzostwach Europy w Bukareszcie (9 – 13 kwietnia) wystąpimy w optymalnej formie” - dodał trener kadry.