Trener kadry zapaśniczek: Idziemy w odpowiednim kierunku

Sporty walki
Trener kadry zapaśniczek: Idziemy w odpowiednim kierunku
fot. PAP

Trener kadry zapaśniczek Piotr Krajewski pozytywnie ocenia występ swoich podopiecznych na turnieju w szwedzkim Klippan, który odbył się w miniony weekend. „Zawody potwierdziły dobry kierunek szkolenia w obliczu zbliżających się mistrzostw Europy. Trzy zawodniczki stanęły na trzecim stopniu podium” - powiedział.

W Klippan Lady Open najlepiej z Polek wypadły Iwona Matkowska (50 kg, Grunwald Poznań), Roksana Zasina (57 kg, ZTA Zgierz) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (68 kg, Grunwald) zajmując trzecie miejsca. Na piątym sklasyfikowana została Katarzyna Krawczyk (53 kg, Cement Gryf Chełm).

 

„Był to nasz pierwszy w tym roku poważny sprawdzian międzynarodowy. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale idziemy właściwą drogą. Czeka nas jeszcze wiele pracy, a najbliższym etapem będzie zgrupowanie na Ukrainie, które dzisiaj rozpoczęliśmy. Potrwa ono do 27 lutego” - poinformował Krajewski.

 

Szkoleniowiec wysoko ocenił sportowy poziom turnieju w Klippan: „Jak co roku, uczestniczyły w nim reprezentantki Japonii, Chin, USA, Kanady, Białorusi, Niemiec, Litwy i Węgier. Na matach rywalizowaly także zawodniczki z odległej Australii”.

 

„Bezpośrednio z Ukrainy pojedziemy na kolejny sprawdzian przed czempionatem kontynentu, do bułgarskiego Ruse. Jestem przekonany, że na mistrzostwach Europy w Bukareszcie (9 – 13 kwietnia) wystąpimy w optymalnej formie” - dodał trener kadry.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie