Urodzony w Warszawie Strejlau rozpoczynał karierę piłkarską w stołecznych drużynach. Najpierw reprezentował barwy AZS AWF, potem Gwardii, Hutnika i Legii II. Występował na pozycji napastnika. Miał również poważny epizod związany piłką ręczną - grał w Warszawiance, był reprezentantem Polski w tej dyscyplinie.

 

Sławę przyniosła mu jednak praca trenera. Strejlau zadebiutował w tej roli w Hutniku Warszawa. W późniejszych latach prowadził juniorskie reprezentacje Polski (U-18, U-21). Podczas mistrzostw świata 1974, zakończonych wielkim sukcesem polskich piłkarzy (trzecie miejsce), a także na igrzyskach olimpijskich 1976 (drugie miejsce) był asystentem w sztabie szkoleniowym Kazimierza Górskiego.  Współpracował również z kolejnym trenerem kadry Jackiem Gmochem. W latach 1997-1998 był selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Polski.

 

W jego trenerskim CV znajdziemy również drużyny klubowe, takie jak Zagłębie Sosnowiec, islandzki Knattspyrnufélagið Fram, grecka AE Larisa, Legia Warszawa (dwukrotnie: 1975–79 i 1987–89, Puchar Polski), Zagłębie Lubin i Shanghai Shenhua. 

 

Strejlau pracował też w Zakładzie Katedry Sportowych Gier Zespołowych AWF Warszawa. Był szefem szkolenia, szefem Kolegium Sędziów, a także rzecznikiem prasowym w Polskim Związku Piłki Nożnej. Za działalność w polskiej piłce został odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski.

 

Od lat Andrzej Strejlau doskonale odnajduje się w mediach. Jest ekspertem i komentatorem Polsatu Sport i wielu innych stacji. Jego błyskotliwość w mediach społecznościowych została doceniona podczas tegorocznej Gali Tygodnika Piłka Nożna, na której otrzymał nagrodę dla Osobowości Roku 2018 w Social Mediach.

 

W zeszłym roku wydał książkę "On, Stejlau". Była pisana przez trzy lata, przy różnych okazjach. Jest zbiorem anegdot o jej bohaterze, powiedzonek, które na stałe weszły do słownika opisu meczów.

 

Z okazji 79. urodzin składamy Panu Trenerowi najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i wielu piłkarskich emocji nie tylko na antenach Polsatu Sport!