Hajto: Mecz w Madrycie będzie lekcją taktyki dla wszystkich trenerów

W środę piłkarskich kibiców czeka arcyciekawie zapowiadające się starcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico Madryt i Juventusem. Na miejscu są już nasi komentatorzy Bożydar Iwanow oraz Tomasz Hajto, którzy zastanowili się nad możliwym przebiegiem rywalizacji w stolicy Hiszpanii.

Zarówno podopieczni Diego Simeone oraz Massimiliano Allegriego słyną z żelaznej obrony, dlatego nie należy spodziewać się meczu z wieloma bramkami.

 

- Jedna i druga drużyna ma fenomenalną defensywę. Oba zespoły super potrafią odbudować zestawienie, więc ja nie oczekuję spotkania z wynikiem 4:4, 3:3, tylko raczej 0:0, 1:0, 0:1. Na pewno to będzie duża lekcja jak należy ustawiać się w defensywie, asekurować, jak pokrywać trójkąty, które będą tworzone na murawie. To będzie dobra lekcja taktyczna dla wszystkich trenerów i wielu piłkarzy - przyznał Hajto.

 

W barwach "Starej Damy" z pewnością ujrzymy Wojciecha Szczęsnego, który rywalizuje o miano pierwszego bramkarza w reprezentacji Polski z Łukaszem Fabiańskim.

 

- Wiadomo że Szczęsny gra w lepszych zespole, który należy do czołówki światowej. Myślisz o tym, że to jest jakiś handicap, że skoro jesteś w takiej drużynie, to jesteś lepszym bramkarzem. Na pewno będzie chciał bronić, bo ma takie ambicje. Łukasz Fabiański gra na wysokim poziomie już od dłuższego czasu. Fajnie, że mamy konkurencję, która jest na wielu pozycjach. Na dzień dzisiejszy jest ona przede wszystkich w ofensywie. Zawszy słynęliśmy z dobrej defensywy. Teraz jest tak, że mamy rewelacyjnych bramkarzy, a do tego jeszcze trzech, czterech topowych napastników świata, a na pewno w Europie. Myślę, że taki kłopot chciałby mieć każdy selekcjoner - zauważył Hajto.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij