Lech podgrzewa atmosferę przed sobotnim starciem. Legia nie pozostaje dłużna!

Piłka nożna
Lech podgrzewa atmosferę przed sobotnim starciem. Legia nie pozostaje dłużna!
fot. PAP

Już w sobotę przy Bułgarskiej dojdzie do starcia odwiecznych rywali - Lech Poznań podejmie Legię Warszawa. Klasyk ekstraklasy od zawsze budzi emocje wśród kibiców obydwu klubów, dlatego często widzimy wymianę "uprzejmości" między drużynami. Atmosferę postanowił podgrzać "Kolejorz" za pomocą swoich kont w mediach społecznościowych. Na prowokujące zaczepki szybko odpowiedzieli legioniści. Kto wypadł lepiej w przedbiegach? Oceńcie sami.

Na oficjalnych kontach Lecha pracownicy klubu opublikowali dość prowokujące zdjęcie. W środku szatni gości umieszczono buraki i sokowirówkę, które miały być przygotowane dla trenera warszawskiej drużyny. Było to nawiązanie do kontrowersyjnych zachowań i metod Ricardo Sa Pinto, który ewidentnie nie jest ulubieńcem mediów i trenerów rywali.

 

Wcześniej uszczypliwe komentarze pod adresem poznaniaków wystosował Bogusław Leśnodorski. Były prezes Legii oferował pomoc Kolejorzowi, na wzór tej wystosowanej do Wisły Kraków.

 
Na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać. Mistrzowie Polski opublikowali zdjęcie z własnej szatni. Jednak zamiast buraków są na nim medale i mistrzowskie trofeum. "Jaki klub, takie trofea" widnieje w odpowiedzi warszawian. Nie brakowało też umiejętnej gry słów z nawiązaniem do trenera Adama Nawałki. Użytkownikom Twittera bardziej spodobał się wpis Wojskowych, m.in. Maciejowi Rybusowi.

 
Takie wymiany "uprzejmości" w internecie są popularne w zachodnich klubach, szczególnie niemieckich. Kilkukrotnie mocnymi ripostami mogła pochwalić się Borussia Dortmund.

 

Jak będzie na boisku? Przekonamy się w sobotni wieczór.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze