Kuba Przygoński i Timo Gottschalk udanie rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Zawodnicy ORLEN Team startowali z niewygodnej pozycji i byli zmuszeni przecierać szlaki pozostałym załogom. Przed kolejnymi, dłuższymi etapami strata do podium jest bardzo niewielka, co zwiastuje zaciętą walkę w kolejnych dniach.

 

– Dzisiejszy odcinek jechaliśmy, jako pierwsza załoga, więc musieliśmy rysować ślad reszcie zawodników, a to zawsze jest trudne i oznacza pewne straty. Był to nawigacyjny odcinek na kamienistej pustyni. Na trasie było mnóstwo zwierząt – sporo wielbłądów, które musieliśmy wyminąć jako pierwsza załoga. Różnice w czołówce są minimalne. Jutro będziemy startowali z czwartej pozycji, i tym samym gonili pierwsze trzy załogi, więc będzie dużo łatwiej. Samochód jest w dobrej formie. Przed nami pierwszy długi odcinek, na którym będziemy atakować – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

 

Kuba Przygoński sezon 2019 rozpoczął z nowym pilotem Timo Gottschalkiem. – Jechaliśmy pierwszy raz z Timo, było to nowe doświadczenie, ale współpraca układała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Pozostało nam już tylko odrobinę się dotrzeć, żeby perfekcyjnie się rozumieć – dodaje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

 

Pierwszą lokatę zajął świetnie znający katarski teren Nasser Al Attiya (Toyota Hilux), zanim byli Bernhard Ten Brinke i Yazeed Mohammed Alrajhi (obaj Toyota Hilux Overdrive). Jutro zawodnicy będą mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 313 km. Otworzy on serię czterech dłuższych OS-ów. Finałowy etap Rajdu Kataru zaplanowano na wtorek 26 lutego.