Piątek bardzo szybko zaaklimatyzował się w klubie z Mediolanu. „Il Pistolero” zdążył już strzelić siedem goli w sześciu meczach, czym rozkochał w sobie włoską publikę. Kibice z San Siro ochoczo śpiewają piosenki na jego cześć, a media coraz częściej rozpisują się o niesamowitych statystykach nowego napastnika Milanu.

"Zabójcza broń Milanu – tak o reprezentancie Polski pisze serwis Calciomeracato.it. Polak został wysoko oceniony. Dziennikarze są zgodni, że to on wraz z Castillejo był odpowiedzialny za końcowy sukces drużyny z San Siro.

 

„Piątek wciąż buduje swoją pozycję w nowym klubie” - to słowa „La Gazzetta dello Sport”. Włoski dziennik wystawił Polakowi notę „7” i słusznie uznał go za jednego z ważniejszych piłkarzy na boisku. Warto zaznaczyć, że 23-letni napastnik kolejny raz trafił na okładkę gazety. „Il Messaggero” dodało, że wicelider klasyfikacji strzelców był widoczny, gdy zaszła potrzeba. „Po przerwie zagrał znacznie lepiej” – zauważyli dziennikarze gazety, którzy dali mu notę „6,5”.

WYNIKI I TABELA SERIE A

 

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.

 

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.