Dookoła Algarve: Pogacar pierwszy na mecie

Dookoła Algarve:  Pogacar pierwszy na mecie

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Algarve. Słoweniec obronił koszulkę lidera na ostatnim odcinku z metą na górze Malhao, gdzie triumfował Czech Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick Step).

W klasyfikacji generalnej Pogacar wyprzedził o 14 sekund Duńczyka Soerena Kragha Andersena (Sunweb) oraz o 21 sekund Holendra Wouta Poelsa (Sky). Najlepszy zawodnik polskiej grupy CCC Portugalczyk Amaro Antunes był ósmy ze stratą dwóch minut i 52 sekund.

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 68. lokatę - strata 30.34, a Paweł Bernas (CCC) - 116., tracąc 47.46.

Dwukrotnie w zawodach w południowej Portugalii triumfował Michał Kwiatkowski - w 2014 i 2018 roku. Polski kolarz rozpoczął sezon w niedzielę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie z grupą Sky zajął szóste miejsce na pierwszym etapie wyścigu UAE Tour - jeździe drużynowej na czas.