UFC: Błachowicz remisował z Santosem. Karty punktowe walki wieczoru

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) dał się zaskoczyć w trzeciej rundzie starcia z Thiago Santosem (21-6, 15 KO, 1 SUB) i został znokautowany. Polak był gotowy na pięciorundowe starcie, a karty punktowe do momentu nokautu wskazywały na remis.

Po spokojnym początku walki wieczoru w Pradze, Błachowicz i Santos nieco otworzyli się w drugiej rundzie. Polak odczytywał kontry rywala, trafił też kilka kopnięć na wątrobę.

Duże poruszenie na trybunach wywołała zwłaszcza ekwilibrystyczna próba Brazylijczyka w końcówce drugiego starcia. Okazało się, że był to zwiastun wielkiego finiszu już na początku rundy trzeciej.

Santos bezbłędnie skontrował przechodzącego do ofensywy Błachowicza, powalając go na matę dwoma potężnymi ciosami. W parterze dokończył dzieła zniszczenia i sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

Obaj wojownicy musieli być przygotowani na pięć rund, chociaż wiele opinii jeszcze przed rozpoczęciem starcia wskazywało na to, że walka potrwa krócej niż 25 minut.

Sędziowie mieli okazję punktować dwie pełne rundy, na których według informacji MMARocks był remis 19:19. Pierwsze starcie sędziowie jednogłośnie punktowali dla Brazylijczyka, druga z kolei należała do Polaka.