Mielewski: Jestem zdumiony, ale szczęśliwy. To dla mnie ogromne wyróżnienie

Siatkówka

- To jest dla tej wspaniałej grupy ludzi z Polsatu Sport, z którą na co dzień pracuję. Kochani, to dla was. Ja jestem tylko odbiorcą. Kapitalna sprawa. Jestem zdumiony, ale szczęśliwy, bo to dla mnie ogromne wyróżnienie - powiedział Jerzy Mielewski chwilę po otrzymaniu Telekamery Tele Tygodnia dla najlepszego komentatora sportowego roku.

Grzegorz Milko: Gratulacje od redakcji. Ciężkie?

 

Jerzy Mielewski: Gratulacje od redakcji? Ja mam gratulacje dla redakcji! To jest dla tej wspaniałej grupy ludzi z Polsatu Sport, z którą na co dzień pracuję. Kochani, to dla was. Ja jestem tylko odbiorcą. Kapitalna sprawa. Jestem zdumiony, ale szczęśliwy, bo to dla mnie ogromne wyróżnienie.

 

Każdy zaczynając tą przygodę marzy o takich nagrodach. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać Telekamerę?

 

Nie jestem dobrym przykładem. Nie powiem, że to był przypadek, bo pasja do sportu była. Dobrze wie o tym Dyrektor Marian Kmita, który siedemnaście lat temu dał mi szansę stanąć po tej stronie kamery. Początkowo miałem przygotowywać produkcję telewizyjną. Wtedy decyzja Dyrektora sprawiła, że poszedłem w inną stronę. Bardzo dziękuję!

 

Jak bardzo pomogła siatkówka?

 

Trenowałem siatkówkę i to ona skłoniła do tej decyzji, by pójść w stronę dziennikarstwa. Patrzyłem, jak robią to inni, podbierałem to, co pasuje do mojej natury i ostatecznie, jak widać, to się spodobało.

 

Cała rozmowa z Jerzym Mielewskim w załączonym materiale wideo.

Grzegorz Milko, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie