Wrona: Europejskie puchary w Warszawie? To moje marzenie

Siatkówka

ONICO Warszawa przebywa w Turcji, gdzie rozegra sparing z ekipą İstanbul Büyükşehir Belediyesi S.K. Podopieczni Stephane'a Antigi przygotowują się w ten sposób do walki o najwyższe cele na finiszu sezonu. - To byłoby coś pięknego, gdybym mógł w rodzinnym mieście, Warszawie, z warszawską drużyną zagrać w Lidze Mistrzów. To byłoby marzenie i o te marzenia będziemy walczyć - powiedział środkowy stołecznego zespołu Andrzej Wrona.

Przed siatkarzami ONICO najważniejsza część sezonu PlusLigi. To, jak poradzą sobie w końcówce zadecyduje o wyzwaniach na następny rok. Celem stołecznej drużyny jest awans do europejskich pucharów, których w Warszawie nie ma już od kilku lat. Ostatni raz drużyna jeszcze pod nazwą AZS Politechnika Warszawska występowała w kwalifikacjach Pucharu Challenge w 2013 roku.

 

- Życzyłbym sobie, abyśmy w przyszłym roku mieli wyjazdy na europejskie puchary. Do tego jeszcze bardzo daleka droga. Jesteśmy już w szóstce, więc zrobiliśmy kroczek do przodu w porównaniu z poprzednimi sezonami. Mamy jednak o wiele większe ambicje. Chcemy walczyć o to, by być w czwórce, a potem zgarnąć medal i zagrać w Lidze Mistrzów - powiedział w rozmowie z Adrianem Brzozowskim Wrona. - To byłoby coś pięknego, gdybym mógł w rodzinnym mieście, Warszawie, z warszawską drużyną zagrać w Lidze Mistrzów. To byłoby marzenie i o te marzenia będziemy walczyć - dodał.

 

Ekipa z Warszawy nie udała się do Turcji na wakacje. W ramach przygotowań we wtorek zagra sparing z İstanbul Büyükşehir Belediyesi S.K. - To fajna odskocznia od monotonii treningu. W Warszawie mamy problem z dostępnością hali, więc w tygodniu musimy trenować na trzech różnych obiektach. Tu mamy do dyspozycji piękny ośrodek z siłownią dostępny tylko dla nas i drużyny, z którą zmierzymy się w sparingu - skomentował środkowy ONICO.

 

Rywale warszawskiego zespołu to brązowi medaliści mistrzostw Turcji. Po 18 kolejkach sezonu zajmują piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Wypowiedzi Andrzeja Wrony w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze