Fortuna 1 Liga: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Odry Opole

Piłkarze Odry Opole wygrali w Suwałkach z Wigrami 3:2 (1:0) w zaległym meczem 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. To pierwsze w bieżącym sezonie zwycięstwo zespołu Mariusza Rumaka odniesione na boisku rywala. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a jego losy ważyły się do ostatnich minut.

Mecz w Suwałkach był przekładany dwukrotnie. Późną jesienią ubiegłego roku nie dało się go rozegrać, bo nie pozwalały na to warunki atmosferyczne. Działacze Odry domagali się nawet przyznania walkowera, ale ich argumenty zostały odrzucone. Opolanie wzbogacili się jednak o trzy punkty, zdobywając je w walce na boisku.

Środowy mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Ich przewagę udokumentował Jakub Moder, który pierwszego w tym roku ligowego gola strzelił w pół godzinie gry. Wydatnie pomogli mu w tym obrońcy Wigier, którzy pod swoją bramką kompletnie się pogubili, a stojący tuz przed Damianem Węglarzem Moder wepchnął piłkę do siatki. Drużyna z Opola poszła za ciosem, ale kolejny gol padł dopiero na początku drugiej połowy. Sędzia Mariusz Korpalski podyktował rzut karny, faulowany był Mateusz Czyżycki. Z jedenastu metrów strzelał kapitan Odry Krzysztof Janus i zrobiło się 2:0.

To prowadzenie za bardzo uspokoiło gości, którym w tym sezonie nie raz zdarzały się przestoje w grze i serie błędów. Tak było i tym razem. W końcówce spotkania doskonałe okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali Moder i Ivan Martin, a rozkojarzenie opolan zaczęli wykorzystywać piłkarze Wigier. W 80. minucie Hiszpan Joel Huertas wykorzystał rzut karny za faul na Kamilu Sabiłło. Sześć minut później rezerwowy Bartosz Bida wykorzystał błąd obrońcy Odry Serafina Szoty i doprowadził do wyrównania.

O dziwo te straty nie załamały gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Rafał Niziołek pokonał Węglarza i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Odry stało się faktem.

Wigry Suwałki - Odra Opole 2-3 (0-1)

Bramki: Huertas (80. karny), Bida (86.) - Moder (30.), Janus (47. karny), Niziołek (90. +1)

Wigry: Węglarz - Olszewski, Chrzanowski, Karankiewicz (70. Biedrzycki), Piekarski, Kwame - Huertas, Mackiewicz, Pawłowski - Albert (59. Sabiłło), Bergier (59. Bida).

Odra: Krysiak - Brusiło, Baranowski, Szota, Dudu (62. Żemło) - Błanik, Czyżycki (58. Niziołek), Trojak, Moder (84. Skrzypczak), Janus - Martin.

Żółte kartki: Karankiewicz, Piekarski, Pawłowski, Bida - Szota, Czyżycki.