Grosicki piłkarzem meczu w Championship

Hull City wygrało 2:1 z Millwall FC w 34. kolejce Championship, a Kamil Grosicki został wybrany najlepszym piłkarzem meczu. Pomocnik reprezentacji Polski gola nie strzelił, ale miał znaczny udział przy pierwszym trafieniu dla swojej drużyny.

"Tygrysy" na prowadzenie wyszły już w ósmej minucie. W pole karne dośrodkował Grosicki, tam piłkę strącił Markus Henriksen, a dzieła dokończył Jarrod Bowen. Po pół godziny gry na tablicy świetlnej widniał już wynik 1:1, a bramkę wyrównującą dla gości zdobył obrońca Shaun Hutchinson. Przyjezdni z Millwall nie cieszyli się zbyt długo z remisu, bo przed przerwą gola strzelił Marc Pugh po asyście Todda Kane'a.

Po zmianie stron przed szansą na szóste trafienie w sezonie był Grosicki. Futbolówka po strzale 30-letniego skrzydłowego odbiła się jednak od słupka. - Ciągle sprawiał problemy defensorom Millwall. Obrońca Leonard nie mógł z nim sobie poradzić. To Grosicki rozpoczął akcję, po której Hull City wyszło na prowadzenie, a w drugiej połowie tylko pech sprawił, że sam nie wpisał się na listę strzelców - napisali dziennikarze "Hull Daily Mail".

Hull City w obecnych rozgrywkach zajmuje 11. miejsce w angielskiej Championship. Zespół Polaka rozegrał w lidze 34 spotkania, z których 13 wygrał, tyle samo przegrał, a ośmiokrotnie dzielił się punktami.