MŚ Seefeld 2019: Historyczny wynik polskiej skoczkini

Debiutująca na mistrzostwach świata w skokach narciarskich Kamila Karpiel zajęła w Seefeld 23. miejsce w konkursie kobiet. Złoty medal zdobyła Norweżka Maren Lundby. Druga z Polek Kigna Rajda nie awansowała do drugiej rundy i została sklasyfikowana na 34. pozycji.

Największy w karierze sukces Karpiel przyniosły skoki na odległość 97,5 i 93,5 metra. Rajdzie pierwsza próba nie wyszła, uzyskała zaledwie 91 metrów i nie zakwalifikowała się do drugiej serii. Złoty medal wywalczyła Lundby, która jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Norweżka prowadziła już po pierwszej serii, w której osiągnęła 106,5 metra. Drugi skok był o dwa metry krótszy, ale ostatecznie dał jej pół punktu przewagi nad Niemką Kathariną Althaus (108 i 107 m), która zdobyła srebrny medal. Brąz wywalczyła Daniela Iraschko-Stolz (101 i 105,5 m). Austriaczka na półmetku zajmowała ósmą pozycję.

Obie Polki zadebiutowały w imprezie tej rangi, obie wystąpią jeszcze na MŚ w Seefeld w sobotniej rywalizacji zespołów mieszanych.