Karpiel druga w całym cyklu Pucharu Kontynentalnego

Przygotowująca się do startu w mistrzostwach świata w Seefeld Kamila Karpiel zajęła czwarte miejsce w niedzielnym konkursie skoków Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. W klasyfikacji całego cyklu Polka zajęła drugie miejsce. Dzień wcześniej Karpiel była w Brotterode druga.

W niedzielę 18-letnia zawodniczka skoczyła 98,5 oraz 107,5 m, za co otrzymała łączną notę 224,4 pkt. Najlepsza okazała się Słowenka Katra Komar - 244,6 pkt (109,5 i 107 m).

Siódma była tego dnia Kinga Rajda (217,0 pkt), a Joanna Szwab zajęła 19. miejsce (188,7).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego triumfowała Komar - 246 pkt. Druga w tym zestawieniu Karpiel zgromadziła 239, a trzynasta Rajda - 155 pkt.

Karpiel i Rajda wystąpią w MŚ w Seefeld - w konkursie indywidualnym i rywalizacji zespołów mieszanych.