MŚ Seefeld 2019: Jest nakaz aresztowana niemieckiego lekarza

Zimowe
MŚ Seefeld 2019: Jest nakaz aresztowana niemieckiego lekarza
fot. PAP/EPA

Monachijska prokuratura wydała nakaz aresztowania niemieckiego lekarza Marka Schmidta, który jest podejrzany o kierowanie mafią dopingową. Był on jedną z dziewięciu osób zatrzymanych w środę po nalocie austriackiej policji na hotele i kwatery wynajmowane przez sportowców. 40-letni lekarz przebywał tego dnia w Erfurcie i właśnie tam trafił do aresztu. Okazuje się, że zostanie tam na dłużej, a grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Schmidt jest podejrzany o kierowanie grupą zajmującą się pomocą przy stosowaniu dopingu u biegaczy narciarskich. W środę austriacka policja zatrzymała dziewięć osób, w tym pięciu zawodników. To Max Hauke, Dominik Baldauf, Karel Tammjarv, Andreas Veerpalu i Aleksiej Połtoranin. 

 

Lekarz trafił do aresztu Stadelheim w Monachium. W związku z wydaniem nakazu aresztowania zostanie tam dłużej, choć jego adwokat zdradził, że Schmidt współpracuje z organami ścigania.

 

Schmidt jest właścicielem prywatnej kliniki dla sportowców, której już odebrano licencję. Niemieckie media donoszą, że to właśnie lekarz był szefem grupy przestępczej, zajmującej się dopingiem. "Bild" pisze, że grupa działała od prawie dziesięciu lat i współpracowała ze sportowcami z całego świata,a z usług kliniki Schmidta korzystało ostatnio ponad 50 zawodników.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze