Były gracz pogrążył Borussię Dortmund! Kolejna porażka BVB

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Augsburgiem 1:2 w meczu 24. kolejki Bundesligi. Tym samym już w sobotę Bayern Monachium może zrównać się punktami z BVB.

Borussia Dortmund w ostatniej kolejce w końcu odniosła upragnione zwycięstwo, ogrywając przed własną publicznością Bayer Leverkusen 3:2. Dzięki temu utrzymała trzypunktową nad Bayernem Monachium. W piątek mogła ona wzrosnąć, gdyż podopieczni Luciena Favre'a wybrali się na wyjazdowe spotkanie z Augsburgiem. Na WWK Arena BVB zwykle prezentowała się co najmniej nieźle.

Tym razem było nieco inaczej. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Ji Dong-Won, czyli były zawodnik Borussii! W Dormundzie kariery nie zrobił, grał tylko w rezerwach, więc piątkowy wieczór należał zdecydowanie do niego. Na tym jednak nie poprzestał. Po przerwie wykorzystał fatalne zagranie Achrafa Hakimiego i po przebiegnięciu kilkunastu metrów z piłką piękną podcinką pokonał Romana Burkiego.

Borussia miała swój moment na dziewięć minut przed końcem, kiedy kolejny błąd obrońcy w tym meczu wykorzystał rezerwowy Paco Alcacer. Na więcej nie starczyło już czasu.

Tym samym już w sobotę Bayern może zrównać się punktami z Borussią. Bawarczycy zagrają na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.

Augsburg - BVB 2:1 (1:0)
Bramki: Ji 24, 68 - Alcacer 81

Augsburg: Kobel - Schmid, Khedira, Danso, Stafylidis (17 Teigl) - Ji (83 Cordova), Koo, Baier, Max - Gregoritsch, Hahn.

Borussia Dortmund: Burki - Hakimi, Akanji, Zagadou, Diallo - Witsel, Delaney (66 Alcacer) - Sancho, Reus (66 Guerrero), Bruun Larsen (76 Philipp) - Goetze.