Legia Warszawa wygrała z Miedzią Legnica. Hiszpan i Portugalczyk ratują Sa Pinto

Piłkarze Legii Warszawa pokonali Miedź Legnica 2:0 (1:0) w piątkowym meczu 24. kolejki ekstraklasy. Bramki dla stołecznego zespołu strzelili Hiszpan Carlitos i Portugalczyk Iuri Medeiros. Ten drugi był najlepszym zawodnikiem gospodarzy w pierwszej połowie. Trener Legii Ricardo Sa Pinto na razie może odetchnąć, jego posadę ratować mogą tylko zwycięstwa w lidze i Pucharze Polski.

Już w 13. minucie Medeiros miał doskonałą okazję, ale dobrze w bramce interweniował Łukasz Sapela. Wypożyczony do Legii Portugalczyk był wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy i to on stwarzał największe zagrożenie po bramką Miedzi przed przerwą.

W 22. min bramkę dla mistrzów Polski zdobył jednak Carlitos. Dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego przedłużył Cafu, a król strzelców poprzedniego sezonu skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Po zdobyciu gola gospodarze osiedli na laurach i nie stworzyli żadnej sytuacji bramkowej. Goście natomiast byli bezradni i nie potrafili zagrozić bramce Radosława Majeckiego.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie dopiero w 62. minucie. Efektownym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Medeiros, a Sapela był bezradny. Wcześniej boisko na noszach opuścił Szymański. Według wstępnych diagnoz doznał skręcenia kolana.

W 80. min dobrą okazję miał wprowadzony na boisko Michał Kucharczyk. Do końca meczu wynik jednak nie uległ już zmianie i legioniści wygrali pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku.

Legia Warszawa - Miedź Legnica 2:0 (1:0).

Bramki: Carlitos (22.), Iuri Medeiros (62.).

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Iuri Medeiros (70. Michał Kucharczyk), Cafu, Andre Martins (77. Domagoj Antolic), Sebastian Szymański (52. Kasper Hamalainen), Dominik Nagy - Carlitos.

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Paweł Zieliński, Aleksandar Miljkovic, Bozo Musa, Grzegorz Bartczak, Juan Camara - Joan Roman (46. Henrik Ojamaa), Borja Fernandez, Omar Santana (74. Fabian Piasecki), Mateusz Szczepaniak - Petteri Forsell (83. Łukasz Garguła).