Do rozpoczęcia sezonu żużlowego w Polsce został jeszcze miesiąc. Zawodnicy wykorzystują ostatnie tygodnie przygotowań, wyjeżdżając za granicę, gdzie panuje zdecydowanie cieplejszy klimat. Pożądanym kierunkiem przez wielu jest Hiszpania, która słynie z zamiłowania do motocrossu.

Niestety, według informacji podanych przez jednego z byłych mechaników Grzegorza Zengoty, wychowanek Falubazu Zielona Góra zanotował upadek na torze i doznał kontuzji nogi. Jak poważnej? Tego jeszcze nie wiadomo. Należy jednak mieć nadzieję, że zawodnik beniaminka PGE Ekstraligi zdąży przed rozpoczęciem sezonu ligowego.

Motocross to bardzo popularna dyscyplina sportu wśród żużlowców, ale niestety - tak samo niebezpieczna jak żużel. To właśnie na torze motocrossowym poważny upadek zanotował w 2017 roku Tomasz Gollob, który uszkodził kręgosłup i do dziś walczy o powrót do zdrowia.

Zengota w poprzednim sezonie reprezentował barwy macierzystego Falubazu, ale przed rozgrywkami w 2019 roku postanowił zasilić barwy triumfatora Nice 1 ligi żużlowej.