Serie A1: Consar Ravenna - Sir Safety Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Serie A1: Consar Ravenna - Sir Safety Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Polsat Sport

Do zakończenia rundy zasadniczej w rozgrywkach włoskiej Serie A1 zostały już tylko cztery kolejki. To oznacza, że każdy mecz jest obecnie na wagę realizacji planów przez poszczególne kluby. W niedzielne popołudnie dojdzie do rywalizacji walczącego o awans do play-off Consar Ravenna z liderem Sir Safety Perugia. Transmisja na Polsatsport.pl.

Gospodarze tej konfrontacji plasują się na dziewiątej lokacie i tracą pięć punktów do siatkarzy z Monzy. To właśnie czołowa ósemka Serie A1 zagra w dalszej fazie rozgrywek o medale. Podopieczni Gianluci Graziosiego w ostatnich tygodniach grają w kratkę. Świadczy o tym bilans siedmiu poprzednich spotkań, w których ekipa Ravenny naprzemiennie wygrywała i przegrywała. W miniony weekend siatkarze Consar ulegli u siebie Globo Sora 1:3.

 

Miejscowi, aby przedłużyć sezon i awansować do play-off, muszą koniecznie regularnie punktować na finiszu rundy zasadniczej. W starciu z liderem rozgrywek będzie jednak o to bardzo ciężko. Wystarczy powiedzieć, że ekipa Lorenzo Bernardiego ostatni raz schodziła z parkietu pokonana 5 stycznia tego roku. Od tamtej pory mistrzowie Włoch odnieśli komplet trzynastu zwycięstw.

 

Co ciekawe, w sobotnim meczu dojdzie do pojedynku Kamila Rychlickiego - urodzonego w Polsce obywatela Luksemburgu z Wilfredo Leonem - urodzonym na Kubie obywatelem... Polski.

 

Poprzednie dwa spotkania kończyły się pewnymi triumfami Perugii, ale obie konfrontacje odbyły się na parkiecie ćwierćfinalisty tegorocznej Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie Ravenna potrafiła sprawić niespodziankę i zainkasować zwycięstwo 3:2. Powtórka takiego scenariusza byłaby już sporą sensacją.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A1

 

Transmisja meczu Consar Ravenna - Sir Safety Perugia o godz. 18:00 na Polsatsport.pl. Retransmisja o godz. 23:00 w Polsacie Sport News.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie