Zbigniew Boniek efektownie uczcił swoje 63. urodziny

Piłka nożna
Zbigniew Boniek efektownie uczcił swoje 63. urodziny
Fot. PAP

Zbigniew Boniek - prezes PZPN, jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu udowodnił, że wciąż jest w świetnej formie. Na swoim koncie twitterowym zamieścił filmik na którym 63 razy odbija piłkę. – Za rok będzie 64 – rzucił na zakończenie.

- 63 lata i 63 podbicia – tak „Zibi” przywitał się ze swoimi fanami, których na Twitterze jest 967 tysięcy.

 

Ubrany w niebieski sweterek, swój ulubiony szalik, dżinsy i sportowe buty zaczął żonglerkę. Nie miał żadnych kłopotów z utrzymaniem rytmu, uciekającą piłką. Słowem – wielki piłkarz, wciąż w wielkiej formie.

- Ha, ha, ha, za rok 64 – zakończył "Zibi".

 

 

 

Zbigniew Boniek urodził się 3 marca 1956 w Bydgoszczy. Karierę piłkarską zaczynał w Zawiszy. W reprezentacji zadebiutował, jako 20-letni zawodnik, gdy jej trenerem był Kazimierz Górski. Prezesem PZPN jest od 2012, już drugą kadencję. Od kwietnia 2017 jest również członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Należy do grona stu najlepszych najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki według FIFA.

 

Z reprezentacją Polski zdobył trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku. Był z kadrą na mundialach w Argentynie oraz w Meksyku – łącznie na mistrzostwach świata rozegrał 16 meczów, strzelił sześć goli. W kadrze zaliczył w sumie 80 spotkań, zdobył 24 bramki. 

 

Jego klubowe osiągnięcia są imponujące. Z Widzewem Łódź zdobył dwa tytuły mistrza Polski (1981, 1982). Z Juventusem Turyn - Puchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Super Puchar Europy, a także mistrzostwo i Puchar Włoch. Z Romą Puchar Włoch. W 1982 roku zajął trzecie miejsce w Plebiscycie Złotej Piłki.

 

Tygodnik Piłka Nożna wybierał go Piłkarzem 50 i 60-lecia. W 1982 roku wygrał też Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski.

 

Zbigniew Boniek wciąż jest bardzo aktywny fizycznie. Jeszcze niedawno regularnie brał udział jako powożący w wyścigach kłusaków. Obecnie gra namiętnie w golfa. 

 

Cała redakcja Polsatu Sport życzy Jubilatowi 100 lat i równie dobrej formy, przy okazji każdych kolejnych urodzin. 

 

Bidon, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze