Czy Kownacki powinien być powołany przez Brzęczka?

Piłka nożna

Dawid Kownacki, który w miniony weekend strzelił dwa gole w meczu z Schalke 04, wyraźnie odżył w nowym klubie - Fortunie Dusseldorf. Jego dobra forma nie mogła zostać niezauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Czy kapitan kadry młodzieżowej powinien dostać powołanie do dorosłej? Nad tym dyskutowali nasi eksperci w programie Cafe Futbol.

Kownacki, który poprowadził młodzieżową reprezentację do awansu na Mistrzostwa Europy w 2019 roku, co raz odważniej puka do drzwi dorosłej kadry. Jednak w obliczu tak dobrej formy wszystkich polskich napastników, zawodnik Fortuny może nie dostać powołania na marcowe mecze. Taki układ byłby z pewnością korzystny dla trenera reprezentacji U-21 Czesława Michniewicza, który potrzebuje swojego kapitana w najbliższych miesiącach.

- Wszystko zależy od tego, ilu napastników powoła na najbliższe mecze selekcjoner. Trener Brzęczek zauważył, że nie wolno zapomnieć o Miliku. Jest Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski, ale snajper Napoli również będzie mu potrzebny. Każdy z tych zawodników odegra ważną rolę w kadrze. Kownacki może być kolejnym napastnikiem w zespole. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy on jest teraz potrzebny w dorosłej reprezentacji? Jeśli sztab szkoleniowy uzna, że tak, to trener ma prawo go powołać - powiedział Roman Kołtoń.

- Pamiętam odcinek Cafe Futbol z czasów eliminacji do Euro U-21, kiedy powiedziałem, że Kownacki powinien grać w dorosłej kadrze. Wtedy wszyscy mnie krytykowali. Teraz zagrał raptem dwa mecze w nowym klubie i już wszyscy chcą go w zespole u trenera Brzęczka. Oczywiście to korzystny układ dla niego, ja na miejscu Kownackiego wolałbym jechać na eliminacje do Mistrzostw Europy z dorosłą drużyną - dodał Tomasz Hajto.

Wiele wskazuje na to, że Kownacki najbliższe miesiące spędzi z kolegami z drużyny U-21. Były napastnik Sampdorii ma wciąż ważną rolę do odegrania w zespole młodzieżowym.

- Mogę powiedzieć, że Kownacki nie będzie powołany przy najbliższych spotkaniach. Trener Brzęczek chce powołać dwóch młodzieżowców do kadry, ale nie będzie to napastnik Fortuny. Selekcjoner rozważał między Sebastianem Szymańskim, Szymonem Żurkowskim oraz Robertem Gumnym, ale w obliczu kontuzji zawodnika Legii, myślę, że szkoleniowiec powoła pozostałą dwójkę - oznajmił Cezary Kowalski.

Fragment "Cafe Futbol" w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie