MŚ w bobslejach: Złoty medal Niemek, wywrotka obrończyni tytułu

Niemki Mariama Jamanka i Annika Drazek zdobyły w Whistler złoty medal mistrzostw świata w bobslejowych dwójkach. W trzecim przejeździe wywrotkę zaliczyły Amerykanki Elana Meyers Taylor i Kehri Jones, z których pierwsza broniła tytułu.

Jamanka po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrzyni globu. Wywalczenie złotego medalu we wszystkich możliwych imprezach rangi mistrzowskiej zajęło jej zaledwie 111 tygodni. 13 stycznia 2017 roku została mistrzynią Europy, w ubiegłym roku stanęła na najwyższym stopniu podium podczas zmagań olimpijskich w Pjongczangu, a w tym sezonie wygrała także klasyfikację Pucharu Świata.

Drazek z kolei triumfowała w MŚ trzy lata temu, w parze z Anją Schneiderheinze-Stoeckel.

Srebro wywalczyły w niedzielę inne Niemki - Stephanie Schneider i Ann-Christin Strack, a brąz Kanadyjki Christine De Bruin i Kristen Bujnowski.

Meyers Taylor i Jones na półmetku były drugie. Do czwartego przejazdu Amerykanki nie przystąpiły.

Wśród 19 załóg, które stanęły na starcie, nie było Polek.