EBL: Anwil wygrał w Szczecinie. Kapitalny mecz Almeidy

Koszykarze Kinga Szczecin przegrali w swojej hali z Anwilem Włocławek 97:110 (27:27, 22:21, 23:27, 25:35) w zaległym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi. O swoim ofensywnym potencjale przypomniał Ivan Almeida. Gracz z Wysp Zielonego Przylądka zdobył 27 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

King w pierwszych minutach prezentował się lepiej niż goście. Po rzucie wolnym Taurasa Jogeli prowadził 6:2. Później trzy trójki trafił jednak Ivan Almeida i szybko dał swojej ekipie małą przewagę. Mecz był ciągle bardzo wyrównany, a po 10 minutach był… remis - po 27.

Już w pierwszej kwarcie szansę na debiut otrzymał Justin Watts i popisał się nawet trafieniem z dystansu.

Druga kwarta była podobna, czyli zacięta, ale tempo w ofensywie trochę spadło. Ciągle aktywny był Almeida, świetnie odpowiadał mu Watts. M.in. dzięki akcji Łukasza Diduszki po pierwszej połowie było 49:48 dla gospodarzy, a to oznaczało spore emocje w kolejnych częściach starcia.

Trzecią część meczu mistrzowie rozpoczęli od serii 12:0 i po trafieniach Kamila Łączyńskiego oraz Aarona Broussarda było już 49:60. To całkowicie zmieniło obraz gry - teraz King musiał gonić wynik, a Anwil starał się grać więcej w ataku pozycyjnym. Szczecinianie odrabiali jednak straty, a po trafieniu Mateusza Bartosza przegrywali już tylko pięcioma punktami. Dzięki Martynasowi Paliukenasowi po 30 minutach było zaledwie 72:75.

W ostatnich dziesięciu minutach zespół trenera Igora Milicicia starał się utrzymywać przewagę, a ważne trójki rzucał Broussard. Włocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, mogli liczyć na Almeidę i nie pozwalali rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Ostatecznie Anwil zwyciężył 110:97.

Almeida zanotował aż 27 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty dla gości. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Martynas Sajus z 20 punktami i 5 zbiórkami.

King Szczecin - Anwil Włocławek 97:110 (27:27, 22:21, 23:27, 25:35)

King Szczecin: Martynas Sajus 20, Jakub Schenk 15, Justin Watts 15, Tauras Jogela 14, Paweł Kikowski 13, Mateusz Bartosz 6, Łukasz Diduszko 5, Chaz Williams 5, Martynas Paliukenas 4.

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 27, Aaron Broussard 25, Jarosław Zyskowski 18, Kamil Łączyński 9, Szymon Szewczyk 9, Walerij Lichodiej 9, Chase Simon 5, Josip Sobin 4, Aleksander Czyż 4, Igor Wadowski 0.