UFC. Błachowicz wskazał kolejnego rywala. "Obaj mamy coś do udowodnienia"

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-8. 5 KO, 9 SUB) chce szybko wrócić do oktagonu. Ma już nawet na celu konkretnego przeciwnika. W mediach społecznościowych wyzwał do walki niedawnego pretendenta do tytułu wagi półciężkiej Anthony'ego Smitha (31-14, 17 KO, 11 SUB).

Jeszcze niedawno polski zawodnik dysponował najdłuższą serią zwycięstw z rzędu w kategorii do 93 kilogramów. Porażka na gali w Pradze z Thiago Santosem skomplikowała sytuację Błachowicza, który liczył na walkę o pas mistrzowski. Polak będzie musiał odbudować swoją pozycję i nie zamierza tracić czasu.

 

- Słyszałem, że Anthony Smith chce rewanżu z Jonem Jonesem. Każdy wie, że to zbyt szybko się nie wydarzy. Ja jestem wolny, ty jesteś wolny, zróbmy to. Obaj mamy coś do udowodnienia - napisał na Twitterze.

Smith w miniony weekend stanął przed szansą wywalczenia pasa kategorii półciężkiej. Po trzech imponujących zwycięstwach z rzędu zmierzył się z Jonem Jonesem w walce wieczoru gali UFC 235, ale na przestrzeni 25 minut nie był w stanie zagrozić mistrzowi. Przegrał wyraźnie na punkty, ale zapowiedział, że zrobi wszystko, by doprowadzić do rewanżu.

 

By tak się stało, będzie musiał wygrać dwa lub też trzy pojedynki. Czy będzie zainteresowany konfrontacją z Błachowiczem?

W załączonych materiałach wideo skróty walk Błachowicz - Santos oraz Jones - Smith.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze