Festiwal trójek w Gdyni! Osiem celnych rzutów Arki w jednej kwarcie (WIDEO)

Asseco Arka Gdynia to jedna z największych rewelacji tego sezonu! W starciu na szczycie pokonała Stelmet Enea BC Zielona Góra i została nowym liderem Energa Basket Ligi. Ogromna w tym zasługa Josha Bosticia i Jamesa Florence'a, którzy w ostatniej kwarcie trafiali trójki jak natchnieni!

Arka rozpoczynała ostatnią kwartę z trzypunktowych deficytem, jednak bronią gospodarzy zostały trójki. Najpierw cztery z rzędu trafił rewelacyjny Bostic, który zakończył spotkanie z 35 punktami!

Każdy kolejny cios z dystansu powiększał przewagę nad bezradnym Stelmetem, który przyglądał się jak rywale trafiają kolejne próby.

Ostatnie dziesięć minut spotkania powetowali aż ośmioma skutecznymi rzutami z dystansu, a całą czwartą kwartę zakończyli z 33 punktami, pokonując bezpośrednich rywali do pierwszego miejsca 78:65.