Legenda zrezygnowała z funkcji dyrektora Wisły Kraków

Piłka nożna
Legenda zrezygnowała z funkcji dyrektora Wisły Kraków
fot. Cyfrasport

Arkadiusz Głowacki złożył rezygnację z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków, dziesiątej obecnie drużyny piłkarskiej ekstraklasy. Nie można wykluczyć, że były zawodnik "Białej Gwiazdy" i reprezentacji kraju pozostanie jednak w klubie w innej roli.

Głowacki przebywa na urlopie, a informację o złożonej przez niego rezygnacji potwierdziła rzecznik "Białej Gwiazdy" Karolina Biedrzycka. - Liczymy na to, że Arek Głowacki pozostanie aktywnie zaangażowany w działalność klubu, dzieląc się swoimi umiejętnościami i niepodważalnym doświadczeniem. Jest ważną częścią klubu, odbudowy prawdziwej Wisły. Do momentu odbycia rozmów, nie możemy przesądzać sprawy i precyzyjnie określić sposobu tego zaangażowania – przedstawiła oficjalne stanowisko klubu Biedrzycka.

 

40-letni Głowacki, to jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii Wisły. Jej barwy reprezentował przez 17 sezonów w latach 1999-2010 i 2012-2018. W maju zeszłego roku zdecydował się zakończyć sportową karierę, a już w czerwcu został dyrektorem sportowym.

 

Pracę w Wiśle zakończy Marcin Kuźba, również były piłkarz tego klubu, a potem wiele lat pracował przy Reymonta jako skaut poszukujący nowych zawodników. Od sierpnia ubiegłego roku był dyrektorem tej komórki. Kuźba formalnie nie złożył jeszcze rezygnacji, ale w władze "Białej Gwiazdy" już wiedzą, że ma inne plany na przyszłość.

 

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Głowackiego i Kuźbę. - Chcemy jeszcze najpierw porozmawiać, spróbować ich zatrzymać, chociaż każdy z przypadków trzeba traktować indywidualnie. Myśląc o prawidłowym funkcjonowaniu klubu, pracujemy nad zabezpieczeniem alternatywnego rozwiązania - poinformowała Biedrzycka.

 

Wisła, po 24 kolejkach ekstraklasy zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. W sobotę w meczu 25. kolejki zmierzy się z Koroną w Kielcach.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie