Pomocnik z Ghany już wie, jak ważne są derby Śląska

Piłka nożna
Pomocnik z Ghany już wie, jak ważne są derby Śląska
fot. Cyfrasport

Pomocnik Górnika Zabrze Ishmael Baidoo trafił do polskiej ligi w przerwie zimowej, ale już doskonale wie, że derby Górnego Śląska to mecze wyjątkowe. - Każdy chce być mistrzem swojego regionu – powiedział piłkarz z Ghany, sprowadzony do zabrzańskiej drużyny z bułgarskiego Septemwri Sofia. W piątek jego drużyna podejmie lokalnego rywala Piasta Gliwice w spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Baidoo ma już za sobą debiut w polskiej Ekstraklasie, mógł więc pokusić się o krótkie porównanie z liga bułgarską.   

 

- Poziom jest nieco inny, gra w Polsce jest bardziej intensywna, oparta na przygotowaniu fizycznym – powiedział filigranowy zawodnik.

 

Przyznał, że koledzy w szatni już mu wytłumaczyli, jak istotny dla Górnika i jego kibiców jest mecz z rywalem zza miedzy.

 

- W Bułgarii też oczywiście są takie spotkania. Ja jestem gotowy na derby. Wiadomo, jaka jest nasza sytuacja w tabeli. Jeśli będziemy z odpowiednim przygotowaniem mentalnym dobrze wykonywali swoją robotę na boisku, na pewno utrzymamy się w ekstraklasie – zaznaczył.

 

Podkreślił też rolę, jaką spełnia lider klasyfikacji strzeleckiej Lotto Ekstraklasy Igor Angulo.

 

- On jest zawsze tam, gdzie drużyna go potrzebuje. To niezwykle istotny piłkarz dla Górnika.

 

Zdaniem trenera zabrzan Marcina Brosza kibice powinni zobaczyć w piątek bardzo ciekawe starcie.

 

- Patrząc na ostatnie mecze obu zespołów widać, że chcą wygrywać, grać efektownie i skutecznie. I w naszej drużynie, i w Piaście są indywidualności, dla których ludzie przychodzą na stadiony – powiedział Brosz.

 

Przeciwko swojej byłej drużynie zagra w piątek Mateusz Matras.

 

- Walki nie zabraknie na pewno. Wiemy, na co trzeba uważać i mam nadzieję, że trzy punkty zostaną u nas. Zdajemy sobie sprawę z wagi spotkania. Bardzo potrzebujemy punktów – powiedział pomocnik Górnika.

 

W pierwszym tegorocznym meczu ligowym zabrzan Matras strzelił dwa gole krakowskiej Wiśle, które dały jego zespołowi wygraną 2:0.

 

- O powtórzenie tego wyczynu będzie trudno. Oczywiście byłoby super, jednak dla mnie najważniejsze jest, żeby zespół punktował, żeby z tyłu było na zero – dodał piłkarz, który debiutował w ekstraklasie przeciwko Górnikowi jako zawodnik Piasta.

 

- Pamiętam to spotkanie. Dostałem w nim czerwoną kartkę – przypomniał.

 

Przed piątkowym meczem Piast zajmuje czwartą pozycję w tabeli, a Górnik jest 13. Początek spotkania w Zabrzu o godz. 18.00.

 

TABELA, TERMINARZ I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY 

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze