Kapitan Korony Kielce: Nastawienie jest bojowe

Piłka nożna
Kapitan Korony Kielce: Nastawienie jest bojowe
fot. Cyfrasport

W 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Korona na własnym stadionie zmierzy się z 10. w lidze Wisłą Kraków, która do kieleckiego zespołu traci cztery punkty. - Nastawienie jest bojowe, co będziemy chcieli pokazać w sobotnim meczu – powiedział kapitan drużyny Bartosz Rymaniak.

W ostatniej kolejce Wisła na własnym stadionie przegrała 2:3 z Pogonią Szczecin. Porażkę odnotowali również kielczanie, którzy ulegli 1:4 beniaminkowi rozgrywek Zagłębiu Sosnowiec.

 

- Sami wiemy, że musimy to naprawić jak najszybciej i idealna sytuacja jest w sobotę. Zbyt długo pracowaliśmy na jakąś renomę w tej lidze, żeby takie mecze (jak ostatni z Zagłębiem) się przytrafiały. Tydzień mieliśmy taki, że przeanalizowaliśmy to spotkanie, te błędy, które popełniliśmy i mam nadzieję, że wyciągnęliśmy z tego meczu wnioski i takie spotkanie już się nie powtórzy – stwierdził Rymaniak.

 

Dodał, że jego zespół przede wszystkim musi skupić się na własnej grze, ponieważ – co pokazał ostatni mecz z Zagłębiem – w polskiej lidze nie ma łatwych przeciwników. - Musimy wrócić do tego, co nam przynosiło punkty, czyli przede wszystkim zaangażowanie i walka, bo tego w Sosnowcu troszeczkę zabrakło – ocenił kapitan Korony.

 

W podobnym tonie wypowiedział się trener Gino Lettieri tłumacząc, że jego zespół musi wrócić do dużej agresywności, której zabrakło w ostatnim spotkaniu. - Na pewno nie wyglądało to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Faktem jest, że kiedy zdobywaliśmy te piłki, a było ich naprawdę sporo, od razu je traciliśmy. To trzeba właśnie znowu zmienić – zaznaczył Lettieri.

 

W kadrze Korony na mecz z Wisłą na pewno zabraknie pauzującego za nadmiar kartek obrońcy Ivana Marqueza. Spotkanie z trybun prawdopodobnie obejrzy również pomocnik Marcin Cebula, który od kilku dni zmaga się z urazem mięśnia czworogłowego.

 

Po 24 kolejkach Korona, z dorobkiem 36 punktów, zajmuje ósmą pozycję w lidze. Wisła zgromadziła cztery punkty mniej, przez co plasuje się na 10. miejscu.

 

Sobotni mecz w Kielcach rozpocznie się o godz. 18. W pierwszej rundzie spotkanie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem Korony 1:0.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze