Sa Pinto: W meczu z Arką walki nie zabraknie

Piłka nożna
Sa Pinto: W meczu z Arką walki nie zabraknie
fot. PAP

Trener piłkarzy Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto ma nadzieję, że w sobotę w 25. kolejce ekstraklasy jego drużyna wreszcie zdoła pokonać Arkę Gdynia. W tym sezonie przegrała z tym rywalem w Superpucharze 2:3 i zremisowała u siebie w lidze 1:1.

Arka przegrała wszystkie ligowe mecze po przerwie zimowej, za to na Legię zdaje się ostatnio mieć sposób. Licząc wszystkie rozgrywki w ostatnich sześciu spotkaniach pokonała drużynę z Warszawy trzykrotnie, raz zremisowała i dwa razy przegrała.

 

- W tym sezonie nasze wyniki z Arką nie były najlepsze, więc teraz mamy okazję wreszcie wygrać. To trudny rywal, nawet jeśli nie wygrał żadnego z ostatnich kilku meczów. Ma wiele okazji, ciągle stwarza zagrożenie. Do tego u siebie jest bardzo mocny. Bardzo potrzebuje trzech punktów, ale my też. To na pewno będzie mecz, w którym nie zabraknie walki - ocenił Sa Pinto.

 

Portugalski szkoleniowiec przyznał, że niepokoi go nie najlepszy stan murawy na gdyńskim stadionie.

 

- Musimy kreować akcje, zdobywać bramki i ich nie tracić. W związku z tym mój zespół musi mieć cały czas piłkę, konstruować i kontrolować grę. Będzie to dla nas trudne. Poza tym musimy być szczególnie ostrożni w defensywie przy stałych fragmentach. Nie sądzę, żebyśmy sami mieli wiele okazji, więc musimy być bardzo skuteczni - analizował.

 

Sa Pinto odniósł się także do kwestii kapitana zespołu. Tę funkcję formalnie pełni Miroslav Radovic, ale zwykle nie mieści się w kadrze meczowej. Zastępuje go Artur Jędrzejczyk.

 

- Jestem bardzo zadowolony z Rado w roli kapitana. To moja odpowiedzialność, że on nie gra. Być może należy mu się więcej, zresztą nie tylko jemu, ale nie mogę dać tylu minut wszystkim, którym bym chciał. Ale on pracuje bardzo ciężko i jest świetnym przykładem dla całej drużyny. Kapitan to nie zawsze ktoś, kto ciągle jest na boisku. To czasem też ktoś z dobrą osobowością. Ktoś, kto myśli ciągle o zespole, a nie tylko o sobie - powiedział Portugalczyk.

 

Mecz w Gdyni rozpocznie się o godzinie 20.30.

 

WYNIKI I TABELA EKSTRAKLASY

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze