Ranieri był już trenerem Romy w latach 2009-11. Bardziej udany miał sezon 2009/10, w którym wywalczył tytuł wicemistrza Włoch i dotarł do finału krajowego Pucharu.
 
Ostatnio pracował z piłkarzami Fulham, ale rozstał się z zagrożonym spadkiem londyńskim klubem po serii słabych wyników. Zasłynął przede wszystkim jako opiekun Leicester City, z którym sensacyjnie wywalczył tytuł mistrza Anglii w 2016 roku.
 
Di Francesco stracił posadę w czwartek. Dzień wcześniej jego podopieczni przegrali na wyjeździe z FC Porto 1:3 po dogrywce w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i odpadli z rozgrywek.
 
We włoskiej ekstraklasie po 26 kolejkach Roma zajmuje piąte miejsce. Zgromadziła 44 punkty i ma trzy straty do czwartego Interu Mediolan i cztery do sklasyfikowanego na trzeciej pozycji AC Milan. Liderem jest Juventus Turyn - 72 pkt.
 
EFE poinformowała także, że w piątek kontrakt z Romą rozwiązał również dyrektor sportowy Monchi. Hiszpan pracował w tym klubie od kwietnia 2017 roku, kiedy przeniósł się tam z Sevilli. W dużej mierze to jemu przypisywano sukcesy zarówno zespołu z Andaluzji, który trzy razy z rzędu triumfował w Lidze Europejskiej, jak i Romy, która w ubiegłym sezonie dotarła do półfinału Ligi Mistrzów.