Błachowicz odrzucił ofertę walki z Gustafssonem. "Musiałem odpuścić"

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) przyznał na Twitterze, że osoby decyzyjne w UFC zaproponowały mu rewanż z Alexandrem Gustafssonem (18-5, 11 KO, 3 SUB). Niestety ze względu na kontuzję łokcia, Polak musiał odrzucić atrakcyjną ofertę. "Niebawem spotkamy się w oktagonie" - napisał Błachowicz.

Do 23 lutego 2019 roku Błachowicz mógł pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu w największej amerykańskiej organizacji MMA. Niestety jego marsz w kierunku walki o mistrzowski tytuł brutalnie przerwał Thiago Santos (21-6, 15 KO, 1 SUB), który podczas gali UFC w Pradze znokautował Polaka kombinacją ciosów w trzeciej rundzie.

 

Kilka dni temu najlepszy polski półciężki pochwalił się na Instagramie informacją, że otrzymał ofertę ciekawej walki, jednak nie wie, czy dojdzie ona do skutku. Wiele osób myślało wówczas, że chodziło o Anthony'ego Smitha, który w nocy z 2 na 3 marca przegrał na gali UFC 235 w walce o pas z Jonem Jonesem (23-1-1NC, 10 KO, 6 SUB).

 

Okazało się jednak, że przeciwnikiem Błachowicza miał być Gustafsson, z którym mierzył się on już we wrześniu 2016 roku i przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

 

 

"Tydzień temu otrzymałem propozycję rewanżu z Alexandrem Gustafssonem. Niestety po poddaniu się badaniom lekarskim okazało się, że muszę odczekać jeszcze trochę, by wyleczyć do końca mój łokieć... Cho**rny łokieć. Powodzenia dla Gustafssona i Smitha. Niebawem spotkamy się w oktagonie" - napisał "Cieszyński Książę" na swoim profilu twitterowym.

 

Pojedynek z klasowym przeciwnikiem, jakim bez wątpienia jest "The Mauler" byłby dla Polaka świetną okazją na powrót do grupy liczącej się w kontekście walki o pas kategorii półciężkiej. Na razie będzie musiał on jednak w pełni się wyleczyć, a następnie poczekać na inne propozycje amerykańskiej organizacji, by ponownie wspiąć się w rankingu, w którym zajmuje obecnie piąte miejsce.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Błachowicz - Santos.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze