Eredivisie: Pewny triumf Ajaksu Amsterdam. Dublety Tadicia i Neresa

Ajax Amsterdam odniósł pewne zwycięstwo na Johan Cruyff ArenA z Fortuną Sittard. W 25. kolejce Eredevisie gospodarze wygrali 4:0 po dwóch golach Dusana Tadicia i Davida Neresa.

Amsterdamczycy uskrzydleni wyeliminowaniem Realu Madryt z Ligi Mistrzów poszli za ciosem na krajowym podwórku. Zanim mecz na dobre się rozpoczął było już 1:0. Wynik w czwartej minucie otworzył Tadić. Serbski napastnik wykorzystał koszmarny błąd Mica Pinto i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

Po 27 minutach gry kibice gospodarzy mogli cieszyć się z kolejnej bramki. W pole karne świetnie dośrodkował Hakim Ziyech, po czym piłkę niemal do pustej bramki zapakował Neres. To był dzień Brazylijczyka, który po godzinie dołożył jeszcze jedno trafienie. 22-letni napastnik, który swoją karierę rozpoczynał w Sao Paulo FC, balansem ciała wymanewrował jednego z obrońców i mocnym uderzeniem zaskoczył próbującego interweniować Alexeia Koseleva.

Wynik w 86. minucie ustalił Tadić, dla którego była to druga bramka w tym meczu, a 18. w obecnych rozgrywkach Eredivisie. Dzięki zwycięstwu nad Fortuną Sittard piłkarze Erika ten Haga umocnili się na pozycji wicelidera ligi holenderskiej z 59 punktami na koncie. O pięć więcej ma PSV Eindhoven, który rozegrał jednak jeden mecz więcej.

Ajax Amsterdam - Fortuna Sittard 4:0 (2:0)

Bramki: Tadić 4, 86, Neres 27, 63

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico (66. Daley Sinkgraven) - Donny van de Beek, Hakim Ziyech (73. Zakaria Labyad), Frenkie de Jong (46. Lasse Schone) - David Neres, Kasper Dolberg, Dusan Tadić

Fortuna Sittard: Alexei Koselev - Calvin Mac-Intosch, Jose Rodriguez, Branislav Ninaj, Mica Pinto - Jorrit Smeets - Andrija Balić, Ahmed El Messaoudi (86. Ruben Ramirez) - Mark Diemers (77. Lars Hutten) - Andrija Novakovich - Lazaros Lamprou (74. Amadou Ciss)

Sędzia: Jochem Kamphuis