Serie A: Napoli wyszarpało remis w końcówce

W spotkaniu 27. kolejki włoskiej Serie A ekipa Napoli "tylko" zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 1:1. Wynik dla podopiecznych Carlo Ancelottiego mógł być jeszcze gorszy, ale w samej końcówce meczu gola strzelił Lorenzo Insigne.

Faworytami tej konfrontacji byli przyjezdni, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli, podczas gdy Sassuolo plasuje się w środku stawki i na ligowe zwycięstwo czeka od 26 stycznia. Piłkarze z Neapolu przegrali w poprzedniej kolejce z Juventusem 1:2, dlatego celowali w powrót na zwycięską ścieżkę.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i stwarzaniu sobie sytuacji podbramkowych, to Sassuolo objęło prowadzenie w 52. minucie. Zamieszanie w polu karnym po zagraniu z prawego skrzydła wykorzystał Domenico Berardi.

Reakcja Ancelottiego była bardzo szybka, ponieważ w 66. minucie na boisku zameldował się Milik. To jednak nie reprezentant Polski został bohaterem gości, lecz Lorenzo Insigne, który w 86. minucie doprowadził do remisu. Zieliński cały mecz spędził na ławce.

Piłkarze Napoli tracą już osiemnaście punktów do prowadzącego Juventusu, więc klub spod Wezuwiusza powinien skupić się na obronie drugiej lokaty, mając sześć oczek więcej od trzeciego AC Milan. Sassuolo wciąż czeka na ligowe zwycięstwo, ale remis z Napoli należy upatrywać jako sukces.

Sassuolo - Napoli 1:1 (0:0)
Bramki: Domenico Berardi 52 - Lorenzo Insigne 86