Kołtoń: PSG w Europie gubi słaba liga

Piłka nożna

Paris Saint Germain kolejny raz zawiodło oczekiwania swoich kibiców, odpadając przedwcześnie z Ligi Mistrzów po dwumeczu w 1/8 finału z Manchesterem United. Zdaniem Romana Kołtonia problemem mistrzów Francji jest słaby poziom rozgrywek ligowych.

W programie Cafe Futbol poruszono wątek lig zagranicznych. Goście w studio oraz prowadzący Mateusz Borek debatowali nad potencjałem poszczególnych rozgrywek krajowych.

 

- Uwielbiam piłkę włoską, oglądam mecze regularnie. Dlaczego tylu polskich piłkarzy jest we Włoszech, a nie potrafimy poradzić sobie w realiach piłki francuskiej? Intensywność grania - przyznał Borek, któremu wtórował Jacek Gmoch. - To liga, która jest technicznie bardziej wyrafinowana.

 

Swoje zdanie na ten temat wypowiedział także Kołtoń, który zaznaczył, że rozgrywki Ligue 1 nie stoją na wysokim poziomie.

 

- Rozmawiałem z kolegą z Francji i powiedział "Wiecie co gubi PSG w Europie? Trzy razy odpadnięcie z rzędu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. To, że liga francuska jest po prostu słaba. Mają przewagę czternastu punktów nad drugim Lille, dwadzieścia jeden nad trzecim Lyonem i trzydzieści cztery nad Marsylią. Poziom koncentracji paryżan jest na osiem meczów w sezonie, a resztę wygrywają na luzie bez względu na skład jaki wystawiają oraz zaangażowanie - rzekł Kołtoń.

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze