Borek o Walukiewiczu: Nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby zagrał na dwóch turniejach

Piłka nożna

W Cafe Futbol byliśmy świadkami gorącej dyskusji dotyczącej młodych polskich piłkarzy. Szczególną uwagę nasi eksperci poświęcili obrońcy Pogoni Szczecin, który od nowego sezonu będzie grał w Cagliari Calcio. - Zastanawiam się, dlaczego ten chłopak nie może zagrać na mistrzostwach świata U-20 oraz na mistrzostwach Europy U-21 - powiedział gospodarz Cafe Futbol, Mateusz Borek.

Mateusz Borek ujawnił, że w grudniu doszło do spotkania trzech selekcjonerów - Jerzego Brzęczka, Czesława Michniewicza i Jacka Magiery. - Podczas tego zebrania podzielono piłkarzy i ustalono, że Kamil Grabara oraz Sebastian Szymański będą grać w kadrze U-21. Podjęto także decyzję, że utalentowany Sebastian Walukiewicz będzie grał w reprezentacji U-20. I naszła mnie myśl, dlaczego ten chłopak nie może zagrać na dwóch turniejach? - zastanawiał się redaktor Borek.

 

Jako pierwszy w tej kwestii głos zabrał Roman Kołtoń. - Była głośna dyskusja w tej sprawie z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Jednak też słyszałem głosy, że być może najpierw zagra na mundialu U-20 w Polsce, a potem pojedzie na ME U-21 do Włoch - zaznaczył gospodarz "Prawdy Futbolu".

 

Z kolei gospodarz niedzielnego programu zauważył, że w innych reprezentacjach sprawa wygląda zupełnie inaczej. - Nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby Walukiewicz rozegrał dwa turnieje. Moise Kean z Juventusu, który strzelił dwa gole w ostatnim meczu Serie A, będzie występował na dwóch dużych, młodzieżowych turniejach. Był już oficjalny komunikat w tej sprawie - podał przykład prowadzący Cafe Futbol.

 

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski U-21, 16 czerwca rozpocznie grę na mistrzostwach Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza awansowali do turnieju po wygranych barażach z Portugalią. Podczas rozgrywanego we Włoszech i San Marino Euro rywalami Biało-Czerwonych w grupie A będą Hiszpanie, Belgowie oraz gospodarze - Włosi.

 

Z kolei kadra U-20 w dniach 23 maja - 15 czerwca rozegra mistrzostwa świata, które będą odbywały się w naszym kraju. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę z racji tego, że pełni rolę gospodarza zagra w grupie A. Nasi młodzi piłkarze będą rywalizować w fazie grupowej z Kolumbią, Senegalem i Tahiti.

 

Cała dyskusja dotycząca Sebastiana Walukiewicza w załączonym materiale wideo.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze