Klich z kolejnym trafieniem! Leeds pewnie pokonało Reading FC

Mateusz Klich otworzył wynik wtorkowego meczu Reading FC - Leeds United (0:3). Była to ósma bramka pomocnika w obecnym sezonie Championship.

"Pawie" od początku sezonu walczą o awans do Premier League i po 37. dotychczasowych kolejkach przewodzą tabeli z 72 punktami na koncie. Tuż za ich plecami czyhają jednak Norwich City (punkt mniej) oraz Sheffield United (dwa "oczka" mniej), więc drużyna z Leeds nie może pozwolić sobie na stratę punktów.

Sztuka ta udała im się w Reading, gdzie podopieczni Marcelo Bielsy gładko ograli miejscowych 3:0. Pierwszego gola strzelił właśnie Polak, który w 14. minucie wykorzystał dokładne podanie Luke'a Aylinga i posłał piłkę obok bezradnego Damiana Martineza.

Jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki dołożył Pablo Hernandez i 22. zwycięstwo Leeds w sezonie stało się faktem.

Reading FC - Leeds United 0:3 (0:3)
Bramki: Mateusz Klich 14', Pablo Hernandez 22', 43'.