Liga Mistrzów: 7:0! Manchester City w ćwierćfinale

Przed tym spotkaniem było zrozumiałe, że faworytami są piłkarze Manchesteru City, ale chyba mało kto spodziewał się aż tak jednostronnego widowiska. Po pierwszym meczu, w którym Schalke 04 postawiło twarde warunki, w rewanżu zostało kompletnie stłamszone. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali aż 7:0 i z przytupem zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Nie można jednak powiedzieć, że goście źle weszli w to spotkanie. Co prawda, miejscowi już od pierwszych minut dominowali i zagrażali bramce Schalke, ale worek z golami został rozwiązany "dopiero" w 35. minucie, i to za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Sergio Aguero.

Śmiało można powiedzieć, że w tym momencie zawodnicy niemieckiego klubu przestali grać i sprawiali wrażenie jakby stracili nadzieję na korzystny rezultat. W pierwszym meczu bowiem The Citizens wygrali 3:2.

W 38. minucie było już 2:0. Znowu na listę strzelców wpisał się Aguero. To nie był koniec kanonady w pierwszej połowie. Do szatni bramkę zdobył były piłkarz Schalke Leroy Sane.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Manchester nie miał zamiaru odpuszczać i cały czas atakował. W 56. minucie akcję wykończył Raheem Sterling. Przyjezdni wytrzymali następnie piętnaście minut, aby znowu zostać skarconym - tym razem przez Bernardo Silvę. W samej końcówce z trafień mogli cieszyć się jeszcze rezerwowi - odpowiednio Phil Foden i Gabriel Jesus.

Końcowy wynik 7:0 dla lidera Premier League, nawet w starciu ze słabo grającym w tym sezonie Schalke 04, musi robić wrażenie. W dwumeczu angielski team wygrał aż 10:2!

Manchester City - Schalke 04 7:0 (3:0)
Bramki: Aguero 35,38, Sane 43, Sterling 56, Bernardo Silva 71, Foden 78, Jesus 84

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Danilo, Aymeric Laporte (72. Fabian Delph), Oleksandr Zinczenko - Bernardo Silva, Ilkay Gundogan, David Silva (64. Phil Foden) - Raheem Sterling, Sergio Aguero (65. Gabriel Jesus), Leroy Sane.

Schalke 04: Ralf Faehrmann - Jeffrey Bruma, Benjamin Stambouli, Salif Sane, Bastian Oczipka - Weston McKennie (74. Hamza Mendyl), Suat Serdar, Nabil Bentaleb, Jewhen Konoplianka, Guido Burgstaller (79. Cedric Teuchert) - Breel Embolo (69. Steven Skrzybski).

Żółte kartki: Danilo, Zinczenko - Bruma

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.