Hat-trick Ronaldo! Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Juventus pokonał Atletico Madryt 3:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie 2:0 wygrała drużyna ze stolicy Hiszpanii, w tej sytuacji to podopieczni trenera Massimiliano Allegriego awansowali do ćwierćfinału. Bohaterem wieczoru był zdobywca trzech bramek Cristiano Ronaldo.

Spotkanie z ogromnym animuszem rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie, po strzale Giorgio Chielliniego piłka wylądowała w bramce Atletico, ale holenderski arbiter Bjorn Kuipers gola nie uznał, konsultując się z VAR. Cristiano Ronaldo sfaulował w tej akcji bramkarza przyjezdnych Jana Oblaka.

Podopieczni trenera Massimiliano Allegriego cały czas byli w natarciu, próbowali dośrodkowań w pole karne gości, ale długo nie przynosiły one rezultatu. Przełom nastąpił w 27. minucie, gdy Federico Bernardeschi dokładnie wrzucił piłkę, a Ronaldo strzałem głową otworzył wynik meczu.

Strata bramki nie zmieniła gry gości. Piłkarze Atletico nadal rzadko opuszczali własną połowę, czyhając na kontry. Dopiero pod koniec pierwszej części na dłużej zagościli pod bramką rywali, ale atak pozycyjny nie przyniósł powodzenia. W międzyczasie drużyna z Turynu stworzyła kolejne sytuacje. Najbliżej powodzenia był Federico Bernardeschi, który najpierw strzelał z rzutu wolnego z okolicy 20 metrów, a kilka minut później próbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzeniem przewrotką – w obu przypadkach bez powodzenia. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w doliczonym czasie gry, gdy Alvaro Morata w dogodnej sytuacji niecelnie uderzył głową.

Po przerwie oglądaliśmy szturm Juventusu, który bardzo szybko przyniósł powodzenie. W 48. minucie, po wrzutce Joao Cancelo, Ronaldo znów ubiegł obrońców rywali, znów strzelił głową, a Oblak wybił piłkę już zza linii bramkowej...

W tym momencie gospodarze odrobili straty z pierwszego starcia, ale nie spuszczali z tonu. Widać było, że chcą zamknąć tę rywalizację w dziewięćdziesięciu minutach. Rywale nie byli natomiast w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowanych tego wieczoru turyńczyków. W 82. minucie powinno być 3:0, gdy Moise Kean w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka... Jednak co się odwlecze, to nie uciecze.

W 85. minucie Angel Correa popchnął w polu karnym Bernardeschiego. Arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił pewnym strzałem Ronaldo. Bohater wieczoru skompletował hat-tricka i przypieczętował awans Juventusu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Goście nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Juventus – Atletico Madryt 3:0 (1:0)

Bramki: Cristiano Ronaldo 27, 48, 86–karny.

Juventus: Wojciech Szczęsny – Joao Cancelo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazzola (67. Paulo Dybala), Emre
Can, Miralem Pjanić, Blaise Matuidi, Federico Bernardeschi, Mario Mandzukić (80. Moise Kean), Cristiano Ronaldo.
Atletico: Jan Oblak – Santiago Arias (77. Vitolo), Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Juanfran, Koke, Rodri, Saul Niguez, Thomas Lemar (57. Angel Correa), Alvaro Morata, Antoine Griezmann.

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia).

Pierwszy mecz 0:2. Awans – Juventus.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.